Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Katak. Podwodna przygoda” (5+, 82′)

Festiwal Młode Horyzonty

Data:
05.10.2023 / Czwartek
Godzina:
17:00
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
13 PLN

Opis wydarzenia

reż. Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay
Kanada 2022
dubbing

KATAK BARDZO CHCE DOROSNĄĆ, ALE NADAL WYGLĄDA MŁODZIEJ OD RÓWIEŚNIKÓW. DO TEGO MAŁO KTO WIERZY, ŻE JEST SAMODZIELNY. NIEZWYKŁA OCEANICZNA PODRÓŻ OBRÓCI JEDNAK JEGO ŻYCIE O 180 STOPNI. NADSZEDŁ CZAS, ABY PODBIĆ WIELKĄ PÓŁNOC!

Katak należy do białuchów, których nazwa wywodzi się od białego koloru ciała. Nie są takie od urodzenia, jaśnieją z wiekiem. Skóra zwierzątka uparcie pozostaje szara, dlatego musi ono inaczej udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem. Gdy jego babcia opowiada z tęsknotą o dziadku żyjącym na drugim końcu oceanu, Katak postanawia wziąć sprawy w swoje płetwy. Podczas poszukiwania krewnego połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Młody ssak morski pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie!

CZY WIESZ, ŻE…

białuchy, podobnie jak delfiny, potrafią pływać tyłem i ruszać głową w różne strony? Ta niezwykła umiejętność jest związana z tym, że ich kręgi szyjne nie są ze sobą połączone.

Festiwal Filmowy Młode Horyzonty odbywa się w Warszawie, we Wrocławiu oraz kilkunastu miastach w Polsce, a od 2020 roku – również online. Podczas naszego wydarzenia dbamy o to, aby prezentowane kino było wartościowe i dostosowane do wieku, a także wyróżniało się walorami artystycznymi, edukacyjnymi oraz produkcyjnymi. Festiwal Młode Horyzonty jest kontynuacją MFF Kino Dzieci.

Bydgoska część 10. MFF Młode Horyzonty odbędzie się w dniach 1-8.10.2023 w Miejskim Centrum Kultury (kino Orzeł).

Zwiastuny