Klub Akademii Jazzu – Bronisław Kaper

FB MCK / YouTube Emcek

11 kwietnia 2021, godz. 19:00 / FB MCK i YouTube Emcek

Klub Akademii Jazzu – Bronisław Kaper

W tych trudnych dla kultury czasach, na Klub Akademii Jazzu po raz kolejny zapraszamy online. 27. edycja klubowego koncertu odbywa się tradycyjnie pod auspicjami Miejskiego Centrum Kultury przy współpracy z Akademią Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Tym razem bohaterem naszego odcinka będzie Bronisław Kaper, jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych na świecie polskich kompozytorów związanych z muzyką filmową, jazzową i piosenką.

Bronisław Kaper wniósł ogromny wkład kompozytorski w bardzo dynamicznie rozwijający się przemysł filmowy USA. Był także ważną postacią dla świata jazzowego, a jego kompozycje w rozmaitych aranżacjach pojawiają się do dziś na płytach największych jazzowych wykonawców.
Kaper uznawany jest za pierwszego Polaka w historii, który sięgnął po Oskara, najwyższą nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej.

Jego utwory zabrzmią w interpretacjach młodych wykonawców studiujących aktualnie w bydgoskiej Akademii Muzycznej.

Wystąpią:
Jakub Szulc – vn
Ula Kowal – vla
Rafał Futyma – vc

Nad całością czuwał będzie wykładowca i kontrabasista Grzegorz Nadolny, którego staraniem będzie przybliżenie państwu postaci wiodącej wydarzenia.