Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Klub Akademii Jazzu

koncert na żywo

Data:
27.11.2021 / Sobota
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
15 zł PLN

Opis wydarzenia

27 listopada 2021, godz. 19.00 / sala kinowo-widowiskowa

Klub Akademii Jazzu

Zapraszamy Państwa do udziału w 27 edycji Klubu Akademii Jazzu. Koncerty, które odbywają się nieomal od dekady, zdążyły już wrosnąć w kulturalną mapę miasta. Kolejna edycja obędzie tradycyjnie pod auspicjami Miejskiego Centrum Kultury i Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz programu Regionalna Inicjatywa Doskonałości. 
Ideą tych wydarzeń jest prezentacja wielkich postaci świata jazzu i muzyki rozrywkowej, która jest jednocześnie prowokacją do demonstracji nieodkrytych talentów studenckich. W tej edycji autor i pomysłodawca cyklu, kontrabasista i pedagog – Grzegorz Nadolny, przybliży publiczności postać polskiego kompozytora i aranżera Henryka Warsa.

Popularność ponadczasowych piosenek tego autora zna chyba każdy: Miłość ci wszystko wybaczy, Nic o Tobie nie wiem czy Ach, jak przyjemnie. Stały się one kanonem przebojów polskiego kina przed II Wojną Światową. Nie zabraknie także utworów napisanych już w USA, gdzie kompozytor osiadł po wojnie i gdzie po wielu latach trudów rozpoczął współpracę z hollywoodzką fabryką snów.

W pierwszej części koncertu usłyszymy wykład dotyczący postaci Henryka Warsa prowadzony przez Grzegorza Nadolnego i opracowania jego kompozycji w wykonaniu studentów w składzie:

Kinga Zielska – śpiew
Dominik Haliniak – trąbka
Alan Balcerowski – flet, klarnet, saksofon
Maciej Bąk – fortepian
Mateusz Bliskowski – gitara
Marek Krause – gitara basowa
Michał Chojnacki – perkusja

Druga część koncert będzie gratką dla koneserów jazzowej pianistyki.
Kuba Stankiewicz zaprezentuje słuchaczom swoje opracowania muzyki Henryka Warsa na fortepianowe trio.
Płyta jego autorstwa The Music Of Henryk Wars to kompilacja urody oryginalnych melodii w połączeniu z powściągliwością wyrazu i brzmienia klasycznego, swingującego zespołu. Wstrzemięźliwa wirtuozeria, staromodna elegancja i niepowtarzalna atmosfera są dostrzegalną dominantą tych opracowań.
W koncercie towarzyszyć mu będą Grzegorz Nadolny na kontrabasie i Piotr Biskupski na perkusji.

Cena biletu: 15 zł