Koncert: Andrzej Sikorowski (gitara: Jacek Królik)

koncert na żywo

08.06.2022 / Środa
sala kinowo-widowiskowa MCK
90 zł PLN

8 czerwca 2022, godz. 20.00 / sala MCK

Koncert: Andrzej Sikorowski (gitara: Jacek Królik)

Podczas koncertu artysta przeprowadzi widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą (Kap, kap, płyną łzy) czy śpiewanych poza nią, takich jak: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było i in. Projekt jest połączeniem kilku muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej, opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje, jednak zawsze z naciskiem na ich wymowę, liryzm, z tezą, że konsekwentna poetycka wypowiedź może oprzeć się komercji. A w tle rodzinne miasto Andrzeja S. – Kraków.

Andrzej Sikorowski – śpiew, gitara, prowadzenie koncertu, autor tekstów, kompozytor;

Jacek Królik – gitara.

Bilety do nabycia: 90 zł Fanaberia (Gdańska 13), kasa MCK oraz biletyna.pl i kupbilecik.pl.