Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert: Bled (PL)

11. FONOMO Film & Music Festival

Data:
14.10.2022 / Piątek
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala MCK
Wstęp:
bilety i karnety dostępne na Going.pl PLN

Opis wydarzenia

14 października 2022, godz. 19.00 / sala MCK

Koncert: Bled (PL)

Czy dla Was również połączenie elektronicznych eksperymentów brzmieniowych, współczesnej, odważnej kompozycji i doskonałego jazzowego warsztatu brzmi jak mieszanka doskonała? Ową doskonałością kierowaliśmy się zapraszając na Fonomo duet Bled

Na ich wydanej w zeszłym roku płycie „Roots & Futuristic Sci​-​Fi Sounds” (stosowne wyrazy uznania dla oficyny Alpaka Records, która przyzwyczaja nas do najwyższych standardów) kluczem do sukcesu jest poskromienie nieskończonych możliwości użytych narzędzi i wtopienie się w minimalizmie. Trąbka spod znaku Stańki nie definiuje brzmienia płyty, krautowa, motoryczna elektronika rzadko przechodzi w motoryczną bitowość, pozostawiając miejsce poszukującej perkusji. Wolna improwizowacja zdaje się wpadać w zsynchronizowany chaos. A przy tym wszystkim jest jeszcze miejsce na harmonię i zwyczajnie w świecie pociągającą, przystępną warstwę transującej muzyki.

Jeden organizm zakorzeniony w dwóch bytach – Emil Miszk i Sławek Koryzno tworzący duet Bled wystąpią na Fonomo ze swoim kosmicznym, audiowizualnym programem. Synergię muzyczną duetu Bled uzupełnia VJ Gary Garnowski – honoro ostrzegamy, że będzie bardzo dobrze.

Partnerem głównym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.

 

Zwiastuny