Koncert Flecistów w Ostromecku

Pałac Nowy w Ostromecku

I Międzynarodowy Intensywny Kurs Fletowy
02-07 sierpnia 2020

Stowarzyszenie Artystów Muzyków Filharmonii Pomorskiej i Miejskie Centrum Kultury zapraszają na I Międzynarodowy Intensywny Kurs Fletowy do Ostromecka. Wykładowcami kursu będą:
prof. Berten D’Hollander – światowej sławy flecista i pedagog, profesor LUCA School w Belgii
Maria Peradzyńska-Filip – wykładowca Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina i ZPSM nr 4 w Warszawie
Daniel Rybicki – pierwszy flecista Filharmonii Pomorskiej oraz nauczyciel w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.

Oferta kursu skierowana jest dla uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia, studentów polskich i zagranicznych Akademii Muzycznych oraz pedagogów, którym zależy na poszerzaniu umiejętności w nauczaniu. Koncerty będą ofertą skierowaną nie tylko dla uczestników kursów ale dla szerokiej publiczności – mieszkańców miasta Bydgoszcz i regionu.

W ramach wykładów zaplanowano spotkania z psychologiem muzyki dr Anną Antoniną Nogaj, która poruszy tematy nurtujące młodych artystów. Ponadto w ramach kursu uczestnicy będą mogli pracować nad interpretacją utworów z akompaniatorem, pianistką Anną Jurgawką, wykładowcą Akademii Muzycznej i PZSM w Bydgoszczy, która również towarzyszyć będzie flecistom podczas koncertów. Kurs dofinansuje m.in.: Fundacja Tomasza Gałka „PERSPEKTYWY”, której głównym celem jest wspieranie młodych artystów.

Beata Bobińska, współorganizatorka wydarzenia podkreśla, że planowane są trzy koncerty o godzinie 19.00 w Pałacu Nowym:

4.08 –  Koncert pedagogów (prof. Berten D’Hollander, Maria Peradzyńska-Filip, Daniel Rybicki)

5.08 – Koncert pedagogów i uczestników

6.08 – Koncert finałowy uczestników

Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na koncerty: kursfletowy@wp.pl / 609 680 670 lub 507 099 187