Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert kameralny Biskupska | Fiszer Duo

Ostromecko zaprasza

Data:
04.09.2021 / Sobota
Godzina:
17:00
Miejsce:
sala ogrodowa Pałacu Nowego w Ostromecku
Wstęp:
wolny, decyduje kolejność przybycia PLN

Opis wydarzenia

4 września 2021, godz. 17.00 / sala ogrodowa Pałacu Nowego w Ostromecku

Koncert kameralny Biskupska|Fiszer Duo

Emilia Biskupska i Konrad Fiszer spotkali się w 2020 roku działając na bydgoskiej scenie muzycznej. Wspólne zamiłowanie do piękna muzyki, podejście do życia i ogromna potrzeba wykonywania muzyki kameralnej obudziła w muzykach chęć współpracy i zaowocowała powstaniem Biskupska|Fiszer Duo. Zespół zdobył wyróżnienie na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej „KraCamera” w Krakowie oraz II nagrodę na Medici International Music Competition ( oba w 2021 roku ).

Emilia Biskupska – absolwentka studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Katarzyny Popowej-Zydroń oraz prof. Jerzego Sulikowskiego. Obecnie kontynuuje swoją edukację na kierunku Kameralistyka Fortepianowa w klasie dr hab. Radosława Kurka na rodzimej uczelni. Wśród jej największych osiągnięć pianistycznych znajdują się: I miejsce na XX Międzynarodowym Konkursie dla Młodych Wykonawców Anemos w Rzymie, III miejsce na XVIII Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie, II miejsce na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Piano Talents w Mediolanie, Nagroda Specjalna przyznana przez Orkiestrę Antonio Vivaldi na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Beethoven Prize w Sondrio oraz I miejsce na Konkursie Muzycznym ISCART w Lugano. Została również nagrodzona na konkursach kameralnych: II nagrodą w kategorii „Duet Instrumentalny” na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Mirona Poliyakina w Czerkasach na Ukrainie, III nagrodą na I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Moskwie, III nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym Online z siedzibą w Łodzi (ze skrzypkiem Jarosławem Rzepą ), Grand Prix na II Międzynarodowym Konkursie Instrumentalnym w Toronto, I nagrodą na IMKA Music Competition oraz II nagrodą na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Moskwie (z wiolonczelistą Mikołajem Wojciechowskim ). Jest zdobywczynią Lauru Rubinsteina przyznawanego za osiągnięcia artystyczne. Wielokrotnie otrzymała stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy. Od 2018 roku jest związana z Katedrą Instrumentów Smyczkowych i Gitary Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie akompaniuje w klasie skrzypiec.

Konrad Fiszer – absolwent studiów licencjackich w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie uczył się pod okiem dr hab. Elżbiety Woleńskiej i prof. Jerzego Mrozika. Dzięki stypendium ukończył studia magisterskie w Królewskim Konserwatorium w Szkocji, które w 2021 roku zostało ogłoszone trzecią uczelnią artystyczną świata według QS World University Rankings. Dwuletni pobyt w Szkocji zaowocował współpracą w ramach tzw. apprenticeship schemes z Royal Scottish National Orchestra, Scottish Chamber Orchestra oraz BBC Scottish Symphony Orchestra, a na zakończenie studiów Konrad wystąpił z pierwszą z nich jako solista, wykonując koncert fletowy Jacques’a Iberta. Za swój dorobek i zaangażowanie otrzymał od uczelni nagrodę John MacGregor Flute Prize. Wśród jego osiągnięć konkursowych warto wyróżnić: III nagrodę na 4 International Music Competition „Premio citta” di Padova”, IV nagrodę na 8 Piotrkowskich Spotkaniach Fletowych, II nagrodę na 15 Concorso Internazionale per Giovani Musicisti “Luigi Zanuccoli”, a także wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Indywidualności Muzycznych im. Tadeusza Paciorkiewicza. Był także półfinalistą XV „Gheorghe Dima” International Music Competition oraz X Międzynarodowego Konkursu im. Michała Spisaka. Od września 2019 roku jest flecistą Opery Nova w Bydgoszczy.