Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert: Masala Soundsystem

10. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY

Data:
17.03.2023 / Piątek
Godzina:
21:30
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
50 zł PLN

Opis wydarzenia

17 marca 2023, godz. 21.30 / sala kinowo-widowiskowa

Koncert: Masala Soundsystem

Masala Soundsystem to międzykulturowy kolektyw z Warszawy, znany z 20 lat działalności oraz ponad 10 albumów i EP. Masala to z jednej strony tradycyjne instrumenty (m.in. lira korbowa, duduk, drumla, saz, suka) i techniki wokalne (śpiew gardła) z Azji, Bliskiego Wschodu i Europy Wschodniej. Z drugiej – perkusyjne loopy, głęboki bas i społecznie świadoma uliczna poezja. A wszystko to zaserwowane z sowitą dozą punkowej energii i ‘rozumnego szału’. Grupę tworzą wirtuozi w swoich dziedzinach, wywodzący się z tak odległych światów jak tradycyjna muzyka ludowa, hip-hop, reggae i dancehall czy współczesna muzyka elektroniczna. Ich wspólne działania artystyczne okazują się jednak doskonale współgrać i tworzą fascynująca całość.  

Historia Masala Soundsystem rozpoczęła się w 2002 roku, gdy dziennikarz, pisarz i podróżnik Max Cegielski zebrał grupę przyjaciół aby zagrać imprezę promującą jego książkę „Masala”, napisaną w rezultacie podróży przez Indie. Poza nim, “ojcami założycielami” byli Que Sabroso (ex-Brygada Kryzys, ex-Tilt), Praczas (Village Kollektiv) i Szaja (Kapela Ze Wsi Warszawa, R.U.T.A.). Muzycznym założeniem była chęć zaprezentowania porywającej, pełnej tanecznej energii muzyki z różnych stron świata.  

Poza Praczasem, założyciele Masali zmniejszali z biegiem czasu zaangażowanie w jej działania. Jednocześnie jednak, z utalentowanego grona jej ‘regularnych gości’, wykluł się nowy “rdzenny” skład.  

Skład MASALA SOUNDSYSTEM 

Duże Pe – frontman, wokalista, 

MC | Praczas – elektronika, syntezatory, 

Bart Pałyga – etniczne instrumenty strunowe, śpiew gardłowy, drumla 

Wojciech Lubertowicz – etniczne perkusjonalia i etniczne flety  

Przez ponad 20 lat działalności, Masala Soundsystem zagrała więcej niż 1000 koncertów występując na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. na:  Heineken Open’er, Wschód Kultury, Przystanek Woodstock, Reggae Nad Wartą, T-Mobile Nowe Horyzonty, Cracow Reggae Festival, Wrocław Non-Stop, SORI Festival (Jeonju, Korea Płd), Antitapas Night (Bruksela, Belgia), Fusion Festival (Dorf-Mecklenburg, Niemcy), Yeongdeungpo Culture Centre (Seul, Korea Płd), Cross Club (Praga, Czechy), Olive Club (New Delhi, Indie), L’ALG Club (Paryż, Francja),  Festival (Cluj-Napoca, Rumunia), Shakespeare Pub (Eskisehir, Turcja),  Sound Central Festival (Kabul, Afganistan).  


Możliwość zakupu karnetu w cenie 110 zł – TUTAJ.

 

Zwiastuny