Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert: Nagrobki (PL)

11. FONOMO Film & Music Festival

Data:
14.10.2022 / Piątek
Godzina:
22:00
Miejsce:
Klub Mózg
Wstęp:
Bilety i karnety dostępne na Going.pl PLN

Opis wydarzenia

14 października 2022, godz. 22.00 / Klub Mózg

Koncert: Nagrobki (PL)

Z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu nie zagrali jeszcze do tej pory w Bydgoszczy. Pora to zmienić. Duet Nagrobki, bo o nich mowa, jak nikt inny potrafią wymieszać drinka z gitarowego noisu, zimnej fali, big beatu, czy wczesnego black metalu. A co szczególnie zasługuje na uznanie, to fakt, że tak przygotowany napój jest zaskakująco przyjemny i przyswajalny. Nie dajcie się prosić, starczy dla wszystkich.

Nagrobki to Maciej Salamon (gitara, wokal) i Adam Witkowski (perkusja, wokal). Swoją muzykę nazywają nekropolo, co oznacza autorską mieszanką gitarowego noizu, zimnej fali, big beatu oraz wczesnego black metalu. Zgodnie z tym, czego można się też spodziewać po zespole o tej nazwie, teksty wszystkich piosenek traktują o przemijaniu, śmierci i odchodzeniu.

Do tej pory wydali cztery płyty studyjne – Pańskie wersety (2014), Stan Prac (2015), Granit (2017), Pod Ziemią (2019) jedną płytę koncertową – Na żywo 2019 (2021) oraz kilka limitowanych wydawnictw z muzyką teatralną. Muzycy w studio często są wspierani przez Olo Walickiego, Mikołaja Trzaskę, Tomasza Ziętka i Michała Skroka.

Partnerem głównym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.