Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert: Nkisi (UK)

11. FONOMO Film & Music Festival

Data:
14.10.2022 / Piątek
Godzina:
22:00
Miejsce:
Klub Mózg
Wstęp:
Bilety i karnety dostępne na Going.pl PLN

Opis wydarzenia

14 października 2022, godz. 22.00 / Klub Mózg

Koncert: Nkisi (UK)

Nie ma udanych festiwali muzycznych bez solidnej dawki klubowej muzyki. A gdy takie zadanie powierza się jednej z najciekawszych artystek klubowej sceny eksperymentalnej, znanej z serwowania hipnotycznych brzmień, stosowania nietypowych instrumentów, a dodatkowo reprezentującej radykalny kolektyw artystyczny afrykańskiej diaspory – wiedz, że nie uda się przejść obok tej pozycji obojętnie. Poznajcie Nkisi.

Artystka przyzwyczaiła swoich fanów do zaspokajania potrzeb na agresywniejsze formy muzyczne – jej produkcje inspirowaną są gatunkiem hardcore techno czy włoskimi horrorami lat 70. Jest specjalistką rytmu, łączącą szalone tempa, gorączkowe, metaliczne perkusje, jak i typowo afrykańskie polirytmy. Jej muzyka nie jest jednocześnie pozbawiona czynnika emocjonalnego, muzyczny język DJ-ki spaja charakterystyczna oniryczność i transcendentalna przestrzeń. Nkisi zaczęła publikować utwory w 2015 i od tamtego czasu występuje w klubach na całym świecie, komponując też muzykę do instalacji i teatru. Jej debiutancki album „7 Directions” został wydany przez wytwórnię UIQ w 2019 roku. Album inspirowany jest afrykańską kosmologią Bantu-Kongo, w szczególności pismami uczonego Konga Dr Kimbwandende Kia Bunseki Fu-Kiau.

Nie możemy się już doczekać by spotkać się z Wami na parkiecie i dać się pochłonąć szaleństwu Nkisi podczas tegorocznej edycji Fonomo w Bydgoszczy.

Partnerem głównym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.

 

Zwiastuny