Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert: Radykalna Orkiestra Pomorska

10. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY

Data:
18.03.2023 / Sobota
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
60 zł PLN

Opis wydarzenia

18 marca 2023, godz. 19.00 / sala kinowo-widowiskowa

Koncert: Radykalna Orkiestra Pomorska

Radykalna Orkiestra Pomorska powstała w Gdańsku dzięki współpracy Nadbałtyckiego Centrum Kultury i Festiwalu Radykalna Kultura Polska. Działalność zespołu odwołuje się do źródeł kultury tradycyjnej, która umiejscawiana jest w dzisiejszym kontekście.

Radykalną Orkiestrę Pomorską tworzą muzycy związani z Pomorzem – Marcin Dymiter, Emil Miszk, Jakub Klemensiewicz i Michał Bieżuński oraz eksplorujący muzykę związaną z idiomem mazurkowym – zespół Radical Polish Ansambl. Ogromny potencjał instrumentalny i stylistyczny idący za tym połączeniem osobowości, pozwala na nowo opracować i interpretować źródłowe tematy muzyczne i wykreować osobny sposób wyrazu – aktualny i oddający związki emocjonalne wykonawców z wybranym repertuarem. Muzycy swobodnie żonglują stylami muzycznymi, by opowiedzieć bardzo osobistą historię, o tym jak wielowątkowa jest każda „lokalność”.

Podczas koncertu usłyszymy oryginalne tematy i melodie z Pomorza, nawiązujące do dziedzictwa muzycznego regionu. Techniki wykonawcze, charakterystyczne instrumentarium, nagrania terenowe oraz elektronika to radykalna mikstura, której obecność na scenie w sposób szczególny wprowadza słuchacza w nastrój i atmosferę pejzażu nadmorskiego.

Skład zespołu:

Maniucha Bikont – śpiew, tuba

Emilia Bolibrzuch – skrzypce

Łucja Siedlik – skrzypce

Maria Stępień – skrzypce

Maciej Filipczuk – skrzypce

Marcin Lorenc – skrzypce

Piotr Gwadera – dżaz

Marcin Dymiter – elektronika

Emil Miszk – trąbka

Michał Bieżuński – tuba

Jakub Klemensiewicz – klarnet, saksofony, diabelskie skrzypce

Foto. F. Jesionek


Możliwość zakupu karnetu w cenie 110 zł – TUTAJ.