Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert: Resina (PL)

11. FONOMO Film & Music Festival

Data:
15.10.2022 / Sobota
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala MCK
Wstęp:
Bilety i karnety dostępne na Going.pl PLN

Opis wydarzenia

15 października 2022, godz. 19.00 / sala MCK

Koncert: Resina (PL)

Artystka z najwyższej półki otwiera reprezentację krajową festiwalu: na tegorocznej edycji Fonomo w Bydgoszczy zagra dla nas Resina.

Post-klasyczne kompozycje łączone z chóralnymi głosami, wirtuozerską wiolonczelą oraz świeżym uderzeniem nowoczesnej elektroniki i perkusji. “Nie wiem, ilu muzyków na świecie potrafi połączyć wyobraźnię niczym u młodego Pendereckiego, brutalność i pasję noise-rockowej awangardy oraz wizjonerstwo godne mistrzów muzyki filmowej” – pisał o Resinie Jędrzej Słodkowski w Gazecie Wyborczej. Nie był zresztą osamotniony w swojej wysokiej ocenie, jako że o artystce pisano w wielu polskich i zagranicznych podsumowaniach płytowych roku, za sprawą ostatniego albumu „Speechless”. Resina w swej muzyce sięga po wszystko: głos, instrumenty, dźwiękowe dekonstrukcje i modulacje, a jednocześnie to wszystko spaja konsekwentna i wciągająca estetyka artystyczna oraz najwyższej klasy produkcja dźwiękowa.  

Podczas Fonomo Music & Film Festival zostanie zaprezentowany przekrojowy koncert w duecie z perkusistą Mateuszem Rychlickim.

Partnerem głównym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Projekt współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz.

 

Zwiastuny