Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert: Sambach

9. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY

Data:
19.03.2022 / Sobota
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
70 zł PLN

Opis wydarzenia

19 marca 2022, godz. 19.00 / sala MCK

Koncert: Sambach

Sambach to spotkanie Jana Sebastiana Bacha z popularną muzyką brazylijską. Sambach inspiruje się niewyczerpaną magią bogatej brazylijskiej kultury popularnej i uduchowioną skrupulatnością twórczości Bacha.

SAMBACH to multidyscyplinarne doświadczenie o wysokim stopniu intensywności. Jego formuła? Luksusowy sekstet (z udziałem wokalisty), złożony z muzyków z obu stron Atlantyku, doświadczonych na arenie międzynarodowej. Dodatek w postaci wyszukanych projekcji wizualnych wzmacnia narrację i pogłębiają przestrzeń sceniczną, czyniąc z tego koncertowego rytuału katartyczną ucztę wypełnioną radosną, wszechstronną i pełną wirtuozerii muzyką. Sambach daje słuchaczom starannie dopracowaną mieszankę odniesień do najbardziej znanych i najbardziej nieznanych dzieł J.S. Bacha z brazylijską muzyką popularną (MPB – Música popular brasileira).

Zespół:

Pol Oñate de Bernabé, Martí Aiguabella Ferrer, Berta Sala Riba, Marina Sala Sangra, Marc Urrutia Sánchez, Brandon Ward Atwell, Irene Reig Romero, Jordi Pallarés Barberà.

Wizualizacje na żywo

Juliana Rabello – artystka, animatorka, ilustratorka i VJ. Ukończyła Cinema de Animation na Uniwersytecie Federalnym w Minas Gerais, gdzie oprócz studiowania sztuk wizualnych i animacji uczęszczała na teorię filmu i zajęcia z pisania scenariusza. Pracowała jako animatorka, ilustratorka, storyboardzistka i VJ.