Koncert – Sławek Janicki – Qba Janicki – NO ART Artur Lis

20/40/60 zł PLN

17.10.2020 (sobota), godz. 19.00, sala kinowo-widowiskowa MCK

Sławek Janicki – Qba Janicki – NO ART Artur Lis

Sławomir Janicki i Qba Janicki – wystąpią na Fonomo w specjalnym projekcie z udziałem artysty wizualnego Artura Lisa.

Sławek Janicki – to kontrabasista, współzałożyciel i współwłaściciel legendarnego bydgoskiego klubu MÓZG, a także producent i filmowiec. Działalność artystyczną rozpoczął w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Od ponad 25 lat czynnie działa na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej, koncertując w Europie i Australii. Jako muzyk pozostaje całkowicie oddany improwizacji absolutnej, jako najczystszej formie tworzenia muzyki.

Qba Janicki – od najmłodszych lat miał okazję grać z wieloma artystami związanymi z klubem MÓZG. W ciągu ostatnich 15 lat zagrał setki koncertów m.in. z Jerzym Mazzollem, Sławkiem Janickim, Roscoe Mitchell, Tomaszem Sroczyńskim, Toshinori Kondo, Peterem Brotzmannem czy Fredem Frithem. Aktualnie gra w zespołach Malediwy, Kondensator Przepływu, Wojtek Mazolewski Quintet oraz w duecie z kompozytorką Teoniki Rożynek. Komponuje muzykę na potrzeby teatru, jest producentem, a od roku 2020 można go usłyszeć na antenie Radia Kapitał w autorskiej audycji WARSTWY.

Artur Lis – scenograf, VJ, performer, tworzy animacje, instalacje interaktywne, mapping, montaż, postprodukcję filmowo – telewizyjną, wszechstronny “dziadzio” sztuk wizualnych. Kreacyjną prowokację minimalistycznym no artem rozpoczął w 2005r. Związany z wieloma znaczącymi festiwalami, zespołami i instytucjami. Prelegent międzynarodowych konferencji na temat nowych mediów w sztuce. Przyczajony developer nowych technik wizualnych, których premiery często można zobaczyć w miejskim undergroundzie. no art (świadomie znikający) „nieartysta” multidyscyplinarny łączy geometryczną architekturę z organicznym fluidem i programowaniem wizualnym. Pracuje na krawędzi rozpoznawalności z podświadomym przekazem. Jego prace pokazywano na kilku kontynentach. Doktorant na Wydziale Intermediów na Krakowskim ASP.

Karnet na cały festiwal: 60 zł

40 zł bilety jednodniowe upoważniają do wejścia na koncerty w Miejskim Centrum Kultury oraz w Mózgu.

20 zł tylko na koncerty w klubie MÓZG

Bilety są dostępne na naszej stronie www.fonomo.pl lub poprzez platformę Going.