Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert: Tęgie Chłopy

9. Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY

Data:
20.03.2022 / Niedziela
Godzina:
19:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
30 zł PLN

Opis wydarzenia

20 marca 2022, godz. 19.00 / sala MCK

Koncert: Tęgie Chłopy

Tęgie Chłopy to zespół, który już od lat bardzo aktywnie i skutecznie zajmuje się promowaniem tradycyjnej muzyki z obszaru Kielecczyzny. Te porywające do tańca i cieszące ucho melodie zyskały im wielu fanów, nie tylko w Polsce ale i za jej granicami.

Nadszedł w końcu czas żeby tę muzykę od serca przywdziać w słowa- to stąd pomysł na płytę z piosenkami dla dzieci. Dla dzieci małych, i dla tych dużych. Jak w każdej dobrej opowieści, każdy znajdzie coś dla siebie. Ja podają sami: „Ponad pół wieku po pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu i 14 lat od wynalezienia iphone’a wiejska muzyka ma niesłabnącą moc urzekania. Wzrusza, wprawia w zamyślenie, bawi, pobudza do ruchu i kreatywności. Potrafi czule towarzyszyć człowiekowi współczesnemu na co dzień i od święta. Doświadczamy tego wielokrotnie.

Ty też chcesz się przekonać? Oto kluczyki do naszej rakiety. Czeka na kosmodromie między Kielcami a Sandomierzem. Usiądź wygodnie i odpal motor. Posłuchaj, jak pracują dysze-tłoki-klapy-miechy-druty-blachy. Wznieś się na orbitę okołoziemską i poczuj upojną lekkość wiru. Leć w nieznane, ku nowym światom.

Trochę to potrwa, ale na szczęście można śpiewać! W schowku pilota znajdziesz piosenki wyselekcjonowane do międzygwiezdnych podróży. Bogate w makroelementy śmiechu i — równie potrzebne dla zdrowia — mikroelementy smutku. Opowiadają o przygodach roślin, zwierząt i muzykantów planety Ziemia. Rozproszą przelotne tęsknoty i na pewno zaciekawią każdego kosmitę!”