Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert VALERY MESS + Qulturka

koncerty na żywo

Data:
06.11.2021 / Sobota
Godzina:
20:00
Miejsce:
sala kinowo-widowiskowa MCK
Wstęp:
20 zł PLN

Opis wydarzenia

6 listopada 2021, godz. 20.00 / sala kinowo-widowiskowa MCK

Koncert: VALERY MESS + Qulturka

VALERY MESS (Punk Rock Bydgoszcz)

Korzenie bydgoskiej kontrkultury niezależnej w muzycznych odnogach sięgają pierwszych lat 80. XX wieku. Pionierem jest Abaddon. Lata 90. to ekspansja Upside Down. Początek XXI wieku to czas Good 4 Nothing. Wspomniane trzy zespoły przetrwały do dzisiaj pod postacią Valery Mess.
Valery Mess to bydgoski Punk Rock w najczystszej i najszczerszej postaci, doładowany big-bitowym uderzeniem rodzimej muzyki rozrywkowej. Rok 2015 to czas publikacji oficjalnego demo CD i koncertowe wyjazdy po bezdrożach województwa kujawsko-pomorskiego. Początek roku 2016 to realizacja nagrań na kolejną pozycję w dyskografii EP „Ist End” i dla odmiany wyjazdy na koncerty do województw ościennych po drogach ekspresowych. Dotychczasowe formaty audio/video były jednak tylko forpocztą do pełnowymiarowej płyty, która przygotowana wspólnie z Lou Rocked Boys, ukazała się na jesieni roku 2017. Płytą „Granice absurdu” (CD) zespół osiągnął to, o czym marzył. Dojechał obwodnicą Bydgoszczy tam, gdzie jeszcze nie był i grał dla publiczności, której wcześniej nie znał, po drodze realizując klipy do wybranych utworów („Plan”, „Z innej planety”). Odzew na koncertach, zainteresowanie w przestrzeni internetowej (YT, Bandcamp.com) a także okazyjne składanki płytowe z utworami VM motywująco podziałały na zespół.
Jesienią roku 2020 po raz kolejny pod okiem Jarka Hejmanna, rozpoczął się proces rejestracji piosenek, o których można powiedzieć, że w warstwie tekstowej są sumą obserwacji zmieniającej się dynamicznie rzeczywistości, a w warstwie muzycznej to ciągle Punk Rock z ogniem w sercu. Rok 2021 to czas edycji płyty, na której znalazło się 12 premierowych piosenek. Płyta „Tonie mój kraj” (CD) ujrzała światło dzienne 1 października 2021 roku. Zespół aktualnie koncertuje i zaprasza na występy! 
https://www.youtube.com/c/ValeryMess/videos
https://valerymess.bandcamp.com/
https://www.facebook.com/ValeryMessBDG

QULTURKA (Punk Rock Ska Piła)

Muzycznie zespół QULTURKA jest mocno zakorzeniony w punkrocku, ale czerpie też inspiracje z pozytywnych i skocznych dźwięków ska.
Uzupełniające się wokale damski i męski, gitary, bas oraz skrzypce, akordeon i perkusja tworzą mocny ale przyjemny w odbiorze klimat.
Ideologicznie świadomie i celowo zespół wspiera akcje antyrasistowskie, wolnościowe i ekologiczne.
www.qulturka.band.pl
http://www.facebook.com/qulturka.band
https://www.youtube.com/results?search_query=qulturka