Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert: WCZASY

koncert na żywo

Data:
05.06.2022 / Niedziela
Godzina:
20:00
Miejsce:
Music Cafe Szpulka
Wstęp:
45 zł / 55 zł PLN

Opis wydarzenia

5 czerwca 2022, godz. 20.00 / Music Cafe Szpulka

Koncert: WCZASY

Idzie lato i ciepełko, zatem zapraszamy Was na Wczasy.

Po świetnie przyjętym debiucie Wczasów pt. “Zawody”, który znalazł się na szczycie wielu rankingów najlepszych polskich płyt 2018 roku, i z którym Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło zagrali ponad 150 koncertów w Polsce i za granicą nadszedł czas na drugą płytę.
“To wszystko kiedyś minie” jest materiałem bardziej zróżnicowanym stylistycznie i brzmieniowo od debiutu. Post-punk miesza się tu z techno elektroniką, zimna fala z shoegaze’em, a to wszystko ubrane jest w formę syntezatorowo-gitarowych przestrzennych piosenek. Wczasy wciąż rozwijają swoje charakterystyczne, niedzisiejsze analogowe brzmienie, które staje się ich znakiem rozpoznawczym i nadaje wyrazistego charakteru ich muzyce.
Na płycie pełno jest melancholijnych melodii i emocjonalnych, osobistych tekstów. Dominuje na niej atmosfera, która idealnie współgra z polską jesienno-zimową aurą. Motywem przewodnim płyty jest temat zmienności i przemijania uczuć w relacjach międzyludzkich, ale również mierzenie się z rzeczywistością, którą Wczasy komentują z właściwym sobie dystansem i ironią. W tekstach nadal można znaleźć obserwacje społeczne (“Polska (serce rośnie)”, “Nie dla nas”, “Biorę do siebie”, “Inny świat”), do których duet zdążył przyzwyczaić już słuchaczy, jednak nie dominują one na płycie, pozostawiając miejsce na bardziej osobiste tematy (“Tyle słów”, “Pogoda”, “Tak pięknie”, “Opuścić dom”) oraz psychodeliczne wycieczki (“Dylatacja”, “Trans”).
Na płycie pojawiają się goście w 4 utworach:
● Iwona Skwarek (Shyness!, Rebeka) – utwór nr 3: “Inny świat”
● Mateusz Danek (Eurodanek) – utwór nr 5: “Trans”
● Gosia Zielińska (Rycerzyki) – utwór nr 7: “Pogoda”
● Małgorzata Penkalla i Magdalena Gajdzica (Enchanted Hunters) – utwór nr 8:
“Tak pięknie”
Produkcją i miksem zajął się sam duet (Bartłomiej Maczaluk i Jakub Żwirełło) oraz Piotr Maciejewski (Drivealone, Muchy), który pomógł dopracować brzmienie na ostatnim etapie pracy nad albumem. Za analogowy mastering odpowiada Michał Kupicz.

Bilety do nabycia w Szpulce
Przedsprzedaż – 45zł
W dniu koncertu – 55zł

Profil FB zespołu WCZASY