Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncert „Wszystko, czego dziś chcę”

Wolne Studio 2.1.

Data:
28.03.2021 / Niedziela
Godzina:
17:00
Miejsce:
FB MCK i YT EMCEK
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

„Wszystko, czego dziś chcę” – bydgoscy artyści świętują Rok Bydgoskiego Marca’81.

Zapraszamy na reemisję koncertu pn. ”Wszystko, czego dziś chcę”, którego posłuchać mogliście w ramach oficjalnych miejskich obchodów rocznicy Wydarzeń Bydgoskiego Marca’81. Niedzielny koncert online jest jednocześnie zapowiedzią naszego Wolnego Studia 2.1., które wystartuje w najbliższy wtorek, 30 marca.  

Nazwa koncertu, wzięta z tytułu piosenki śpiewanej przez Izabelę Trojanowską, naprowadza na sam program koncertu – to będą same najlepsze, najbardziej znane polskie przeboje lat 80., pośród których znajdą się także utwory będące hymnami pokolenia i symbolami tamtego trudnego dla Polski czasu. 

Koncert zorganizowany został w ramach Wolnego Studia 2.1., czyli cyklu wydarzeń, które prezentować będziemy Wam przez cały rok, w ten sposób włączając się w obchody „Roku Bydgoskiego Marca’81”.  Samo „Wolne Studio 2.1.” stylizowane jest na dawną telewizję państwową PRL, z wykorzystaniem plansz, spikerów w kostiumach, przemyślanych elementów dekoracji. Przygotowujemy programy poświęcone życiu artystycznemu i społecznemu Bydgoszczy ostatniej dekady istnienia komunistycznej Polski.

Pierwszy odcinek już 30 marca – więcej o Wolnym Studiu 2.1. możecie przeczytać TUTAJ.

————————————————————————————————-

Wydarzenia Bydgoskiego Marca 1981 odbiły się echem w całej ówczesnej Polsce. Wolnościowe zrywy i bunt solidarnościowych działaczy spowodowały masowe protesty w całym kraju i stały się przyczynkiem do zmian ustrojowych. 

Żeby uczcić 40. rocznicę Prowokacji Bydgoskiej, Rada Miasta zadecydowała, że rok 2021 będzie „Rokiem Bydgoskiego Marca’81”.

„Wolne Studio 2.1.” organizowane jest przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy przy wsparciu Urzędu Miasta w Bydgoszczy.