Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

18 czerwca 2022, godz. 21.00 / Music Cafe Szpulka

koncert zespołu Zemla / концерт гурту ZEMLA

ZEMLA

Projekt ZEMLA jest wyjątkowym połączeniem ukraińskiego etno oraz nowoczesnego i porywającego, elektronicznego brzmienia syntezatorów. Zespół powstał w roku 2021 z inicjatywy wokalistki Lesji Szulc oraz producenta muzycznego Toma Horna (producent muzyczny znany także jako klawiszowiec zespołu Strachy na Lachy). Pod koniec 2021 roku do zespołu dołączył grający na perkusji Przemek Zdunek (z The Cuts).

Lesja to artystka pochodząca z Ukrainy, która w swojej twórczości często wykorzystuje ukraińską piosenkę ludową. Wszystkie jej dotychczasowe projekty miały na celu promocję kultury ukraińskiej.

ZEMLA

Проект ZEMLA – це унікальне поєднання українського фольку та сучасного, захоплюючого електронного звучання синтезаторів. Гурт був заснований у 2021 році за ініціативи співачки Лесі Шульц та музичного продюсера Тома Хорна (також відомого як клавішник гурту Strachy na Lachy). Наприкінці 2021 року до проекту приєднався перкусист Пшемек Здунек (з гурту The Cuts).

Леся – співачка родом з України, яка часто використовує у своїй творчості українські народні пісні. Усі її попередні проекти були спрямовані на популяризацію української культури.