Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncertowe środy – Ania Rusowicz

koncert online

Data:
03.06.2020 / Środa
Godzina:
20:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Koncert Ani Rusowicz na żywo online

Zapraszamy na kolejny koncert na żywo online w ramach Wiosny Wirtuali. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury wystąpi Ania Rusowicz. Artystka promować będzie swoją najnowszą płytę „Przebudzenie”.

To czwarty solowy album wokalistki, której znakiem rozpoznawczym jest rockowe i bigbitowe brzmienie nawiązujące do muzyki lat 60. i 70. „Przebudzenie” to 12 utworów, w których zarówno warstwa tekstowa jak i brzmieniowa zostały starannie dopracowane. Słychać w nich jazzowe, bluesowo-rockowe i funkowe brzmienia zza Oceanu – Ania Rusowicz nie ukrywa, że jedną z głównych inspiracji do powstania płyty, była podróż do Nowego Orleanu. Niektóre utwory przywodzą na myśl muzykę prekursorów gatunków soul, funk i blues, m. in. Jamesa Browna czy Otisa Reddinga. Szczególnie, że artystka zdecydowała się włączyć do niektórych kawałków sekcje instrumentów dętych, które przenoszą nas w czasie o kilka dekad do klimatycznej Luizjany.

Ania Rusowicz jest jedną z bardziej rozpoznawalnych polskich wokalistek, kompozytorek i autorek tekstów. Jest zdobywczynią czterech Fryderyków, jest także artystką, która przywróciła polskiej scenie muzycznej estetykę brzmień z lat 60. i 70.

Utwory z najnowszego krążka usłyszycie podczas koncertu na żywo online w ramach bydgoskiej Wiosny Wirtuali, w środę, 3 czerwca o godz. 20.00.