Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncertowe środy – NEXUS 3

koncert online

Data:
13.05.2020 / Środa
Godzina:
20:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Stefan Węgłowski (r.1985) jest kompozytorem, producentem i live performerem. Jego twórczość obejmuje głównie kompozycje na małe składy i instrumenty solowe. W swoich utworach wykorzystuje techniki minimalistyczne i spektralne łącząc je z szeroko pojętym obszarem muzyki elektronicznej (field recording, sampling).

Jako jedyny polski artysta wydał dwie płyty dla renomowanej austriackiej wytwórni KAIROS, która specjalizuje się w muzyce współczesnej: Contemporary Jewish Music (2017) i From 1 to 7 (2019), która ukazała się w serii z okazji 20-lecia KAIROS.

Stefan Węgłowski ma w swoim dorobku również liczne kompozycje dla filmu i teatru. Współpracował m.in. Agnieszką Kurant, Mają Kleczewską i Pawłem Łysakiem.

W styczniu 2020 r. Muzeum Śląskie wydało „To co ukryte / What Is Hidden” – 4 utwory wyselekcjonowane z oprawy muzycznej, którą kompozytor przygotował na potrzeby instalacji (o tym samym tytule) Bartka Arobala Kociemby. Masteringiem materiału zajął się Michał Wolski, uznany producent i muzyk, jeden z czołowych przedstawicieli sceny techno. Płyta zebrała bardzo dobre recenzje m.in. w Gazecie Wyborczej i serwisie Nowamuzyka.pl

Do swojego najnowszego projektu NEXUS 3 Stefan Węgłowski zaprosił dwóch muzyków: Aleksandra Erdmanna (syntezatory) i Adama Kołackiego (saksofon). Zarejestrowany materiał to współczesna elektronika śmiało korzystająca z estetyki muzyki filmowej i ambientu – hołd dla twórczości greckiego mistrza Vangelisa i okresu jego twórczości, w którym skomponował m.in. ścieżkę do kultowego filmu „Blade Runner”.

Koncert będzie dostępny na profilu FB Miejskiego Centrum Kultury.