Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Koncerty na Barce Lemara

Własny Port

Data:
04.07.2020 / Sobota
Godzina:
20:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Zapraszamy na koncerty online poezji śpiewanej w niezwykłej scenerii Barki Lemara. Bydgoscy muzycy zagrają utwory skomponowane do poezji Aleksandry Bacińskiej. W sobotę, 4 lipca posłuchać będzie można występu zespołu Własny Port. 

Cykl koncertów pn. ”Ciągle pisać się chce” – trzy muzyczne rejsy Aleksandry Bacińskiej to ukłon w stronę bydgoskich muzyków, którzy grają szeroko pojętą poezję śpiewaną. Na deskach ładowni Barki Lemara zarejestrowaliśmy trzy koncerty czterech zespołów, które śmiało zaliczyć można do najważniejszych grup bydgoskich reprezentujących ten gatunek muzyczny. To Własny Port, Wszystkiego Najlepszego, a także zespoły Leszka Lyczmańskiego i Leonarda Luthera.   

Łączy ich nie tylko miłość do poezji śpiewanej i bydgoskie pochodzenie – wszyscy komponują swoje piosenki do tekstów Aleksandry Bacińskiej, której wiersze i teksty wyśpiewywane są na festiwalach w całym kraju. Te właśnie utwory, ale też kompozycje do tekstów własnych usłyszeć będzie można podczas koncertów online w sobotnie wieczory.

Na ostatni już koncert z cyklu zapraszamy 4 lipca – na pokładzie Barki Lemara zagra grupa Własny Port.  

”Ciągle pisać się chce” – trzy muzyczne rejsy Aleksandry Bacińskiej – koncert online, sobota, 4 lipca, godz. 20.00, fanpage Barki Lemara.