Konkurs Filmów dla Dzieci i Młodzieży 15+ (88’32”)

11. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych ANIMOCJE

04.04.2022 / Poniedziałek
Kino Orzeł
1 zł PLN

4 kwietnia 2022 (poniedziałek) godz. 11.30 / Kino Orzeł

Konkurs Filmów dla Dzieci i Młodzieży 15+

czas pokazu: 88’32”
kategoria wiekowa: 15+
język: oryginalny, napisy: angielskie, polskie

@scroll_alice, Céline Ufenast, Wielka Brytania / United Kingdom 2021, 3’37’’

Eksperymentalna krótkometrażówka o naszej pełnej sprzecznych uczuć relacji z Instagramem i obsesji na punkcie edytowania fotografii.

Insekt, Marcin Podolec, Polska 2021, 29’50’’

Pascal mieszka z rodzicami w mieście pełnym smogu. Gęsta mgła sprawia, że jego mieszkańcy są zdezorientowani. Dym przesłania tajemnice, tak ludzi, jak i otoczonych złą sławą… owadów. Pascal odkrywa jedną z takich tajemnic, co zmienia jego życie.

Wujek / Tio / Uncle, Juan Medina, Meksyk  2021, 12’41’’

Martin, arogancki nastolatek, w pierwszym dniu pracy jako górnik nauczy się, jak ważne są rytuały i szacunek dla przodków.

Żmijogłowowate / Snakehead / Channidae, Pauline Morel, Belgia 2021, 7’

Colin, Charlie i Martin to trójka dzieciaków, które spotykają się w parku żeby się razem pobawić. Colin proponuje, by założyli maski i udawali, że tworzą rodzinę. W ten sposób zabawa staje się bardziej niż prawdziwa.

Jak przetrwać falę upałów i pozostać człowiekiem / How To Survive The Heatwave And Stay Human, Ronni Shalev, Alon Sharabi, Izrael 2021, 7’48’’

Straszliwa fala upałów w Jerozolimie zmusza młodą kobietę do znalezienia nowego akumulatora do klimatyzatora. Czy uda jej się przetrwać upał i pozostać człowiekiem???

Opierzenie / Fledge, Hani Dombe, Tom Kouris, Izrael 2021, 15’25’’

Elina jest młodą emigrantką, która mieszka razem z babcią w małym miasteczku na pustyni, próbując nie odróżniać się od rówieśników i poradzić sobie z faktem, że została porzucona przez matkę. Właśnie wtedy następuje dziwne genetyczne zjawisko – zaczynają jej rosnąć pióra. Zostaje zmuszona do wyboru między chęcią bycia zaakceptowaną a jej własną osobowością.

Oh krokodyle… / Ah les crocodiles… / Oh the crocodiles…, Agathe Sénéchal, Elise Debruyne, Cérine Raouraoua, William Defrance, Agatha Sip, Francja 2021, 5’42’’

Mała dziewczynka trafia do uniwersum książek „pop up”, w którym rządzi krokodyl. Władca traktuje kobiety w poniżający sposób.

Prawdziwy chłopak / Real Boy, Irena Jukić Pranjić, Chorwacja 2021, 6’35’’

Mira pracuje w dużym budynku biurowym. Ma obsesję na punkcie fikcyjnej postaci Jamesa Bonda i wyobraża sobie, że jej kolega z pracy, Spasoje, reprezentuje ten sam typ męskości. Zakochuje się w nim od pierwszego wejrzenia.

Materiały dydaktyczne do pobrania.

Karnet na cały festiwal 11. MFFA ANIMOCJE 2022 w cenie 70zł, dostępny tylko w kasie Kina Orzeł.