Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Konkurs Filmów dla Dzieci: przedszkolaki (53’54’’)

10. MFFA Animocje

Data:
19.04.2021 / Poniedziałek
Godzina:
10:00
Miejsce:
ONLINE na kultureo.pl
Wstęp:
1 zł PLN

Opis wydarzenia

19 kwietnia 2021, godz. 10.00 / kultureo.pl – dostęp przez 48h

Konkurs Filmów dla Dzieci: przedszkolaki
(polski lektor)

  1. Agatka i liście / Andrzej Piotr Morawski, Polska 2019, 10’Agatka wykleja obrazek z opadłych liści: w tle jesienny las, na pierwszym planie tańcząca liściowa Panienka. Gdy  Agatka pokazuje Cyrylowi skończony rysunek, okazuje się, że zniknęła z niego liściowa Panienka a z obrazka dobiega wołanie o pomoc, więc Agatka i Cyryl wskakują w liściowy świat.
  2. Opowiadania z piaskownicy: Zęby / Robert Turło, Polska 2021, 5 ’Tomek bardzo nie lubi myć zębów, bo albo pasta szczypie go w język albo jest jeszcze śpiący, bo jest rano, albo już śpiący, bo jest wieczór. Tata pokazuje mu, jak najlepiej myć zęby, jednak Tomek na każdy argument Taty ma kilka kontrargumentów.
  3. Bolshoy y malenky / Big and Small, Natalia Grofpel, Rosja 2020, 6’Dziecięca kieszeń może stać się areną niezwykłych wydarzeń.
  4. Lew / Magdalena Pilecka, Polska 2020, 2’35”Bohaterem teledysku jest dumny LEW. Jak reagują na niego inne zwierzęta? Czy czuje się samotny?
  5. Nie taki krokodyl straszny / Grzegorz Koncewicz, Polska 2020, 10’30”
    Piesek poznaje w kanale krokodyla i zaprasza go do domu, żeby mógł się umyć i najeść zanim wróci pan pieska. Krokodyl opowiada mu swoją historię i dowiaduje się, że nie jest taki straszny, a lepiej niż w kanale będzie mu mieszkać w zoo.
  6. Méga méga méga méga fête / Mega Mega Mega Mega Party, Collectif 14 Enfants, Belgia 2020, 4’19 ”Historie zawsze zaczynają się na pustej stronie…
  7. Wielka Księga Uczuć – Tęsknota / Wiola Sowa, Polska  2020, 7’Zbiór zabawnych historii o pani Miłce, nauczycielce do zadań specjalnych, teatralnym pajacyku i grupie przedszkolaków, których nie da się nie lubić. Każdy z odcinków serii poświęcony jest innemu uczuciu. Historie opowiadają, między innymi, o tęsknocie, wstydzie, pogardzie, zazdrości, miłości, nienawiści. Na końcu każdego odcinka znajdą się praktyczne rady dla dzieci i dorosłych.
  8. Rodzina Treflików – Majster klepka” / Marek Skrobecki, Polska 2020, 8’30”Dzieci znajdują na wysypisku śmieci stary gramofon. Postanawiają go naprawić, by nie dopadła go rdza. Trefliki uczą się odpowiedzialnego konsumpcjonizmu i wartości płynącej z dawania rzeczom „drugiego życia”.