Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Konkurs Międzynarodowy III (69’47”)

10. MFFA Animocje

Data:
21.04.2021 / Środa
Godzina:
17:00
Miejsce:
ONLINE na kultureo.pl
Wstęp:
5 zł PLN

Opis wydarzenia

21 kwietnia 2021 (środa) godz. 17.00 / kultureo.pl – dostęp 48 h

Konkurs Międzynarodowy III
(oryginalny, napisy: angielskie, polskie)
Kategoria wiekowa: 14+

 1. Tio Tomás, A Contabilidade Dos Dias / Uncle Thomas, Accounting For The Days, Regina Pessoa, Portugalia, Kanada, Francja 2020, 13’03’’
  Osobiste i wizualne wspomnienia Reginy, hołd dla jej wuja Thomasa, skromnego mężczyzny wiodącego prosty i anonimowy żywot. Oto dowód, że nie trzeba być „kimś”, aby stać się wyjątkową osobą.

 2. Portret Kobiecy / Portrait of a woman, Natalia Durszewicz, Polska 2020, 4’50’’
  Opowieść o kobiecie, która istnieje jako niedokończona wersja samej siebie. Nieświadomie przechodzi przez różne stany emocjonalne i etapy życia. Nagle budzi się jej prawdziwa natura, zmuszając ją do walki o wyzwolenie. Nie wiadomo jednak, czy wygra.

 3. Toonekurg / The Stork, Lucija Mrzljak & Morten Tšinakov, Estonia 2020, 15’51’’
  Paląc papierosa na balkonie, obywatel Bocian przeżywa chwilę olśnienia, zdając sobie sprawę, że nie jest człowiekiem, a ptakiem.

 4. Lethe / Wojciech Siejak, Polska 2020, 1’09’’
  Umysł jest miejscem niestabilnym. Niekiedy myśli najbardziej pielęgnowane znikają przez chwilową nieuwagę. Innym razem te niechciane zakorzeniają się bardzo głęboko i trwają z bolesną determinacją.

 5. Farse / Farce, Robin Jensen, Norwegia 2019, 10’54’’
  Mężczyzna, kobieta i maszynka do mięsa. Miłość to bałagan.

 6. Ecorce / Peel, Samuel Patthey & Silvain Monney, Szwajcaria 2020, 15’03’
  W pewnym ukrytym miejscu, życie codzienne mieszkańców domu spokojnej starości toczy się powoli, a czas wydaje się stać w miejscu. Jedni ćwiczą, inni odpoczywają lub trzymają się ustalonego harmonogramu, którego należy przestrzegać każdego dnia: lekarstwa, posiłki, gry… Czas ucieka, a w pobliżu rozciąga się las.

 7. Schast’e / Happiness, Andrey Zhidkov, Rosja 2020, 5’
  W zimnym, odrażającym świecie chaosu człowiek szuka swojego prawdziwego szczęścia, mając nadzieję, że proste rzeczy mogą przekształcić się w jego szczęście. Jednak jego próby kończą się w otchłani samotności i ubóstwa.

 8. Brązowy i Niebieski / Brown and Blue (Pablopavo i Ludziki), Marcin Podolec, Polska 2019, 4’ Teledysk do piosenki zespołu Pablopavo i Ludziki.