Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Krótko i na temat… – Animocje 365 i Kino Orzeł polecają

cykl filmowy

Data:
02.06.2020 / Wtorek
Godzina:
20:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Krótko i na temat… – Animocje 365 i Kino Orzeł polecają.

Zapraszamy na nowy filmowy cykl w ramach Wiosny Wirtuali 2020. Animocje i Kino Orzeł wspólnie przygotowali dla Was playlisty filmów krótkometrażowych – ich wspólnym mianownikiem będzie temat – inny przy okazji każdej playlisty i pokazany z różnych perspektyw wybranych twórców filmowych. Wszystko w kontekście trwającej na świecie pandemii.

Na pierwszą playlistę zapraszamy już we wtorek, 2 czerwca o godz. 20.00. Jej głównym tematem będzie rodzina. Bo to właśnie z rodziną spędzamy najwięcej czasu –  w przypadku przymusowej kwarantanny tego czasu jest jeszcze więcej. I mimo, że wolne chwile w rodzinnym gronie to coś, za czym wielu tęskniło, ciągłe przebywanie w jednym mieszkaniu z najbliższymi nawet osobami może być nieraz trudne.

Weronika Płaczek, szefowa Festiwalu Animocje i Szymon Idczak z Kina Orzeł postanowili przyjrzeć się relacjom rodzinnym z bliska. Oczywiście poprzez film. Wybrali dla Was  6 obrazów – trzy animacje i trzy filmy aktorskie, które pokazują rodzinne korelacje z przeróżnych punktów widzenia. Zobaczycie m.in. historię mężczyzny, dla którego świat i postrzeganie własnej rodziny zmienia się po jednym telefonie od siostry. Będzie też opowieść o rozliczaniu się z bolesnymi wspomnieniami z dzieciństwa i ważną figurą, jaką w życiu każdego chłopca jest ojciec. W surrealistyczny sposób historię o swoim pochodzeniu opowie jeden z bohaterów filmu, a kolejny zmagać się będzie z nie zawsze przyjemnymi wspomnieniami z przeszłości podczas sprzedaży rodzinnego domu. Zobaczymy też wzruszający obraz o tym, ile jesteśmy w stanie poświęcić, aby ochronić własne dziecko.

Filmy prezentowane będą w języku angielskim.

„Krótko i na temat…”, cz. 1 – 2 czerwca, godz. 20.00 na FB Kino Orzeł oraz FB i stronie Animocje.