Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Krzysztof Ostrowski (PL) – koncert

FONOMO Music & Film Festival, Pomorze i Kujawy

Data:
14.10.2023 / Sobota
Godzina:
22:00
Miejsce:
klub Mózg
Wstęp:
Info o biletach na stronie Fonomo PLN

Opis wydarzenia

14 października 2023, godz. 22.00 / klub Mózg, ul. Parkowa 2

Krzysztof Ostrowski (PL) – koncert

Krzysztof “Freeze” Ostrowski to bydgoski muzyk, instrumentalista i producent, najczęściej kojarzony z szeroko rozumianą sceną elektroniczną. Na jego artystyczną działalność wpływa mnogość doświadczeń związanych z dźwiękiem: wykształcenie muzyczne, lata produkcji muzyki elektronicznej, czy praca w orkiestrze dętej. Sprawnie porusza się w obrębie różnych form muzycznych i gatunków. Szeroki, stale udoskonalany dobór instrumentarium i rozległa wyobraźnia artystyczna to znaki szczególne artysty, często skłaniającemu się ku eksperymentalnym rozwiązaniom.

Razem z Mateuszem Wysockim Fischerle tworzy duet producencki IFS, który bardzo szybko przyciągnął swoim unikatowym brzmieniem uwagę najróżniejszych zawodników ze świata hip-hopu: raperów takich jak Prykson Fisk czy Kosi, z którym nagrali utwór na album „LOST ISOK” (Def Jam), wydawców (U Know Me Records), a nawet innych producentów, czego dowodem będzie instrumentalny album powstający we współpracy z DJ 600V. 

Występuje solowo, oraz w ramach audiowizualnego duetu Soundscape Mirror (z artystą wizualnym Tomem Skofem), jak i w różnych konfiguracjach często związanych z bydgoską alternatywą wywodzącą się z klubu Mózg. W 2018r. wspólnie z Kubą Ziołkiem powołał dożycia duet Clinamen, który to zadebiutował płytą “The tropism of spring” jesienią 2020r.

Nagrywał i występował m.in. z Tonym Buckiem, Grzegorzem Pleszyńskim (Transmemories), improwizowaną orkiestrą Come Down to Earth, Piotrem Cisakiem, Sławkiem Janickim.

Więcej informacji na stronie FONOMO.

Info o biletach TUTAJ.