Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kultura Bassu vol. 33: Easy Nuah Sound, Pazurtupaka, Mc PolishMan, Ruff Puff Sound System

koncerty na żywo

Data:
25.11.2023 / Sobota
Godzina:
21:00
Miejsce:
Music Cafe Szpulka
Wstęp:
20 zł PLN

Opis wydarzenia

25 listopada 2023, godz. 21.00 / Music Cafe Szpulka

Kultura Bassu vol. 33: Easy Nuah Sound, Pazurtupaka, Mc PolishMan, Ruff Puff Sound System.

Serdecznie zapraszamy na 33. edycję naszego cyklu. Gośćmi będą: prosto z nad morza, Szczeciński Easy Nuah Sound, wychowany w Tczewie, a od niedawna zamieszkały w Bydgoszczy Pazurtupaka Rec, za warstwę wokalną odpowiedzialny będzie Elbląski wojownik Mc PolishMan.

Easy Nuh Sound – duet ze Szczecina, na który składa się Kordi i Lil Cookie. Zawsze uśmiechnięci i pełni pozytywnej energii przemierzają kraj by dzielić się swoimi energetycznymi, dubowymi setami. Wychowani na różnych gatunkach rocka odkryli pasję do bassu kilka lat temu i od tej pory udało im się zorganizować niejedną sound systemową sesję,a także zagrać na kilku festiwalach. Masujące wibracje, to jest to co lubią najbardziej, a swoją grą poruszą każdego do tuptania pod głośnikami. Współtwórcy projektu Emerald Crane Sound system

PAZURTUPAKA to producent, wydawca, dubmaster i remixer działający w stylistyce muzyki dub, reggae, experimental, meditation, world music. Kilka lat temu powołał niezależne wydawnictwo Pazurtupaka Records, które wydało kilka albumów w postaci CD oraz w 2019 roku własny winylowy singiel – Pazurtupaka feat. Polish Man. Do tej pory wydał cyfrowo kilka własnych, dobrze przyjętych singli równocześnie pracując nad pełno wymiarowym albumem. Najnowsze wydawnictwo to dubowa interpretacja utworów zespołu roots/reggae The Rebels. Na żywo Pazurtupaka gra selekcje lub miksuje w technice dub własne kompozycje, własne remixy innych artystów, przeplatając je oryginalnymi utworami z różnych zakątków Świata, dosypując do nich szczyptę wokalnych opowiadań oraz dźwięków perkusyjnych „przeszkadzajek”. Wszystko to z przesłaniem Jednej Miłości dla wszystkich istot na Ziemi, w harmonii z Mamą Naturą i Kosmosem.
Współpracował m. in. z The Rebels, Daga, Pure Vibes Sound System, Mc Polish Man, Paproota, Skank Ranger, Mic Liper, K-Jah, Kadubra.

MC Polish Man – soundsystemowy MC i wokalista, od kilku lat regularny bywalec sesji soundsystemowych, głównie na północy polski, ale nie tylko. Reprezentuje dynamiczny styl wokalny inspirowany jamajskimi i brytyjskimi brzmieniami roots, raggamuffin, dancehall, hip hop i blues. Ma na koncie kolaboracje z wieloma selektorami i kilkoma producentami, w tym Pazurtupaka, Jabbadub czy Skank Ranger. 

Ruff Puff Sound System to bydgoski kolektyw, promotorzy, właściciele własnego zestawu głośników , pasjonaci muzyki reggae dub od 16 lat na scenie . Głównym miejscem działania Ruff Puff jest Bydgoszcz gdzie organizują swoje sesję i współtworzą przeróżne wydarzenia i festiwale . Ich dzieckiem jest Kultura Bassu jedna z najdłużej odbywających się cyklicznych imprez poświęconych niskim częstotliwością w naszym kraju . Pod czas Get Up Festiwal od początku odpowiedzialni za scenę Sound system . W ich selekcji usłyszmy roots reggae i dub w myśl zasady Roots and Culture .

UWAGA!
W dniu wydarzenia, na terenie MCK-u, w godzinach 14.00-19.00 odbywać się będzie giełda płyt winylowych oraz CD.
Naszymi wystawcami będą:
– Janus Vinyl Records – sklep muzyczny,
– Epka – studio czarnej płyty,
– Vinyl Zone.

Wstęp: 20 zł