Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kultura na świeżym. Wyprawy kobiece vol. 19. Źródliska z MODrzewiem.

wycieczka piesza

Data:
18.11.2023 / Sobota
Godzina:
09:00
Miejsce:
przystanek autobusowy Stomil
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

18 listopada 2023, godz. 9.00 / przystanek autobusowy Stomil

Kultura na świeżym. Wyprawy kobiece vol. 19: Źródliska z MODrzewiem.

18 listopada zapraszamy na wycieczkę pieszą do Źródlisk. Kto jeszcze nie zna tego uroczego fragmentu Puszczy Bydgoskiej, niech koniecznie uda się z nami na spacer, bo wiele traci. I straci, stracimy go wszyscy, ponieważ przez Źródliska będzie przebiegała trasa S10. Chodźcie zobaczyć, co niechybnie stracimy i jak niedorzeczne jest to rozwiązanie. Pożegnajmy wspólnie piękne Źródliska.

Spotykamy się o godz. 9.00 na przystanku Stomil. Ulicą Toruńską wędrujemy do ulicy Plątnowskiej, następnie Prądocińską do Żółtego Szlaku i nim dojdziemy przez Wypaleniska do Źródlisk. W Wypaleniskach też zobaczymy źródliska, trochę mniejsze. Trochę powędrujemy po ścieżce edukacyjnej i będziemy wracać do Bydgoszczy inną drogą.

Trasa wyniesie około 23 kilometrów.

Prosimy przygotować się odpowiednio do wyprawy: wygodne, nieprzemakalne buty, i strój odpowiedni do pogody. Zabierzcie przekąski i coś do picia.

Nazwa MODrzew to skrót od Monitoringu Obywatelskiego Drzew, czyli nowatorskiej działalności ekologicznej, którą zajmują się członkowie i członkinie stowarzyszenia. Przyjdź na spacer posłuchać, co jeszcze dobrego robią dla przyrody.