Kultura na świeżym. Wyprawy kobiece vol.6. Gródek

zbiórka na dworcu PKP Bydgoszcz Główna

12 marca 2022, godz. 07.10 / zbiórka dworzec PKP Bydgoszcz Główna

Kultura na świeżym. Wyprawy kobiece vol.6. Gródek

Marcowa wyprawa kobieca szykuje się piesza. Pojedziemy do Terespola Pomorskiego i stamtąd, wzdłuż Wdy, przejdziemy się do Gródka. Zajrzymy do elektrowni, posłuchamy o prądzie, który z Gródka właśnie płynął do Gdyni, (tak, Gródek zasilał Gdynię) pójdziemy do Stelli Maris, zajrzymy do magicznego lasu (mój ukochany, bardzo ukryty, a przynajmniej tak mi się wydaje) i z Gródka pójdziemy przez Leosię do Laskowic. Stamtąd pociągiem wrócimy do domu. Szlak nie najdłuższy, bo maksymalnie wyniesie 25 kilometrów. W maju ubiegłego roku jechaliśmy do Gródka rowerami, więc zaręczamy, ze widoczki Was nie zawiodą.
Mamy kilka powrotnych pociągów, więc na który zdążymy, tym wrócimy.
Wygodne buty, ubranie na cebulkę i dużo jedzenia – to należy mieć ze sobą.
Spotykamy się o godz. 07:10 na dworcu PKP Bydgoszcz Główna. O 07:27 wsiadamy w pociąg i wysiadamy w Terespolu o 08:02. Do zobaczenia!

Prowadzenie: Dominika Kiss-Orska