Legendy Szyperskie – opowieści portowe

04.06.2020 / Czwartek
11.06.2020 / Czwartek
#zostańwdomu

Siła portowych opowieści – zapraszamy do wirtualnego Muzeum Legend Szyperskich!

Barka „Lemara” zabierała niegdyś do swoich „ładonek” około 300 ton różnego rodzaju towaru – w roku stulecia powrotu Bydgoszczy do Polski proponujemy inny fracht! I zapraszamy do Muzeum Legend Szyperskich.

Nie byłoby dziś Bydgoszczy, jaką znamy, gdyby nie Brda. To obecność rzeki w mieście zdeterminowała położenie średniowiecznego grodu, a także dalszy rozwój miasta zarówno pod względem coraz bogatszej zabudowy, jak i pod względem gospodarczym. A już na pewno bez Brdy Bydgoszcz nigdy nie stałaby się portem.

W roku stulecia powrotu naszego miasta do Polski, zapraszamy do wspólnego odkrywania bydgoskiego portowego świata, na marynarskie „bajanie”, w którym prawda miesza się z legendą i zabobonem, a fakty historyczne przenikają się z zasłyszanymi historiami prosto z kajuty czy portowych nabrzeży.

Legendy szyperskie i powiastki z bydgoskiego nabrzeża publikować będziemy przez cały 2020 rok. Będzie można się z nimi zapoznać na profilu FB barki „Lemara”. Wszystkie powstałe legendy staną się częścią większego zbioru pod nazwą Muzeum Legend Szyperskich, które właśnie inauguruje swoją wirtualną działalność, uzupełniając zbiór pamiątek zgromadzonych na zabytkowej „Lemarze”. Wypłyńmy razem w baśniowy rejs!