Lena Laguszonkowa. „Mój sztandar zasikał kotek”- czytanie performatywne

sala kinowo-widowiskowa MCK

6 marca 2022, godz. 20.30 / sala MCK

Lena Laguszonkowa, „Mój sztandar zasikał kotek”. Czytanie performatywne

Czytamy dramat ukraińskiej artystki Leny Laguszonkowej.

Lena Laguszonkowa przygotowywała swój tekst do tegorocznej edycji konkursu AURORA organizowanego przez Teatr Polski w Bydgoszczy. Kończyła pisanie w schronie w bombardowanym Kijowie nie wiedząc, czy przeżyje noc.

Chcemy, by jej słowa zostały wypowiedziane – by usłyszeć głos z oblężonego miasta. W niecały tydzień po tym jak Lena skończyła pisać swój tekst pt. „Mój sztandar zasikał kotek”, aktorzy i aktorki Teatru Polskiego w Bydgoszczy przeczytają dla Państwa jej dramat na scenie Miejskiego Centrum Kultury.

Aktorzy, aktorki, tłumaczka, reżyserka, autorka plakatu i obie Instytucje – wszyscy robimy to bez honorariów, a środki zebrane w ramach wydarzenia zostaną przekazane na rzecz pomocy humanitarnej w Ukrainie.

Lena Laguszonkowa, „Mój sztandar zasikał kotek”

tłumaczenie: Agnieszka Sowińska

reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak

projekt plakatu: Alicja Biała

obsada: Paweł Gilewski, Marian Jaskulski, Damian Kwiatkowski, Dagmara Mrowiec-Matuszak, Katarzyna Pawłowska, Michał Surówka, Jakub Ulewicz, Małgorzata Witkowska, Marcin Zawodziński

inspicjentka: Hanna Gruszczyńska

organizacja: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Teatr Polski w Bydgoszczy

Tych z Państwa, którzy i które będą chcieć wesprzeć prowadzoną w ramach wydarzenia zbiórkę na rzecz ofiar wojny na Ukrainie bardzo prosimy o zabranie ze sobą gotówki.