„Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze”

Wystawa na Ekranie

25.10.2020 / Niedziela
Kino Orzeł
25 PLN

„Leonardo da Vinci. Noc w Luwrze” to wyjątkowa kinowa podróż przez najsłynniejsze muzeum świata, a także przez twórczość największego artysty w dziejach – Leonarda da Vinci. Wraz z kamerą zwiedzimy pierwszą tak dużą wystawę retrospektywną dzieł Leonarda da Vinci. W Luwrze obejrzało ją do tej pory ponad milion osób, czyniąc z niej najchętniej odwiedzaną wystawę w historii Paryża. Oprowadzi nas po niej dwóch uznanych znawców twórczości Leonarda: Vincent Delieuvin i Louis Frank. Wnikliwe komentarze tych konserwatorów i historyków sztuki ukażą znane dzieła mistrza w zupełnie nowym świetle, zaś rozmach wystawy udowodni, jak ogromne znaczenie dla sztuki, a w szczególności dla malarstwa, miała twórczość renesansowego geniusza. Dodatkowym atutem filmu jest atmosfera intymności, jaką udało się wykreować twórcom, dzięki nocnym zdjęciom.

czas: 90′

Bilety dostępne wyłącznie w kasie MCK. Rezerwacji można dokonać mailowo (rezerwacje@mck-bydgoszcz.pl) lub telefonicznie (52 325 55 55).

Zwiastuny