NULL
MCK – siedziba główna
Centrum kultury? W naszym przypadku to nie jest wyłącznie nazwa administracyjna. Ani tym bardziej określenie lokalizacji na mapie Bydgoszczy. Zawsze chcieliśmy – i ta ambicja w nas nie wygasła – stworzyć miejsce, w którym schodziłyby się drogi miejskiej kultury.
Galeria Wspólna
Galeria Wspólna to przede wszystkim wystawy sztuki współczesnej. To też wykłady i spotkania autorskie oraz warsztaty, plenery, konkursy i interdyscyplinarne projekty artystyczne.
Barka Lemara
Barka Lemara cumująca przy nabrzeżu Brdy, tuż koło spichrzy-symboli Bydgoszczy jest miejscem wyjątkowym. To zarazem zabytek techniki i symbol niezwykle ważnej części historii miasta.
Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku
Zespół Pałacowo–Parkowy w Ostromecku znajduje się na obszarze historycznej ziemi chełmińskiej, w Województwie Kujawsko–Pomorskim, na terenie powiatu bydgoskiego i gminy Dąbrowa Chełmińska, w obrębie sołectwa i wsi Ostromecko.
Dom Liter. Centrum Literatury i Pisma
Miejsce poświęcone promocji literatury i czytelnictwa, w którym nie tylko odbywają się cykliczne spotkania, debaty i konferencje, a także wydarzenia Festiwalu Literatury PRZECZYTANI, ale także jest prezentowana stała wystawa historii maszyn do pisania oraz książek eksperymentalnych i artystycznych, a także czasowe wystawy związane z wydarzeniami literackimi, rocznicami oraz postaciami ze sfery literatury, które były związane z Bydgoszczą.
Kino Orzeł
Narodziny bydgoskiego kina Orzeł sięgają początków XX wieku kiedy to w roku 1929 przy ulicy Marcinkowskiego (wtedy nr 4 dziś 12) powstało nieme kino Oko. W kolejnym dziesięcioleciu nazwa dwukrotnie uległa zmianie, początkowo na kino Rewia, a w roku 1937 na kino Kapitol. Poza seansami kinowymi odbywały się tu koncerty estradowe, co było bardzo charakterystyczne dla tego miejsca.