Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

„Love, spells and that” (96′)

LGBT Film Festival

Data:
24.04.2022 / Niedziela
Godzina:
17:00
Miejsce:
Kino Orzeł
Wstęp:
12/14 PLN

Opis wydarzenia

Eren, córka ważnego członka parlamentu i Reyhan, córka dozorcy w letnim domu rodziny Eren na wyspie Büyükada niedaleko Stambułu, mają zakazany romans. Kiedy ich związek wychodzi na jaw, rodzina Eren doprowadza do ich rozdzielenia. Wyrzucaja Rayhan z ojcem z wyspy, Eren zaś wysyłają do szkoły z internatem w Europie. Od tej pory dziewczyny nie mają ze sobą kontaktu.

Akcja filmu rozpoczyna się 20 lat póżniej. Reyhan wróciła i mieszka na wyspie z młodszym od siebie mężczyzną. Eren przypadkiem odkrywa profil Reyhan w lokalnym medium społecznościowym i postanawia opuścić Europę i odnaleźć ukochaną. Kiedy jej się udaje, mówi Reyhan, że wciąż ją kocha i nigdy nikogo tak bardzo nie kochała. Chce do niej wrócić.

Z początku niechętna do powrotu do przeszłości Reyhan, zaczyna wierzyć w to, że Eren na wyspę przywiódł urok miłosny, jaki rzuciła na nią 20 lat temu. Eren nie jest przesądna, jednak również zaczyna wierzyć w moc uroku.

reżyseria/scenariusz: Ümit Ünal, obsada: Selen Uçer, Ece Dizdar, Aysenil Samlioglu, Uygar Özçelik, Emrah Kolukisa, zdjęcia: Türksoy Gölebeyi, produkcja: Turcja 2019, napisy: polskie/angielskie

– Antalya Golden Orange Film Festival 2019 – Nagroda Jury

– Austin Gay & Lesbian International Film Festival 2021 – Nagroda Jury

– L.A. Outfest 2021 – Nagroda Jury

bilety: 14 zł normalny / 12 zł ulgowy – dostępne na bilety24.pl oraz w kasie MCK

karnet 150 zł – dostępny tylko w kasie MCK