Małe Animocje: „Moja mama gorylica” (75′) + spotkanie

13 marca 2022, godz. 12.00 / Kino Orzeł

Małe Animocje na urodziny Kina Orzeł: „Moja mama gorylica” + spotkanie

reż. Linda Hambäck, Szwecja 2020, 75’, 6+, dubbing

Film na podstawie książki Fridy Nilsson pod tym samym tytułem.

Pewnego dnia przed domem dziecka Czysty Kąt, na starannie zagrabionej żwirowej alejce, hamuje z piskiem opon rozklekotane volvo. Wysiada z niego… gorylica! Przyjechała, by adoptować jedną z sierot. Niemal od razu wie, które to będzie dziecko.

Biedna Jonna! Tak marzyła, żeby jej mama była elegancka i pachniała perfumami. Gorylica jest wielka‚ niezgrabna i niechlujnie ubrana. W dodatku podobno pożera dzieci. Niestety Jonna nie ma wyboru. Gorylica zabiera ją ze sobą. Jaki los czeka Jonnę? Czy spełnią się jej obawy? I czy wróci do domu dziecka, gdy tak postanowi urząd gminy?

Rozmowa z reżyserką filmu po projekcji na festiwalu Ale Kino w Poznaniu – TUTAJ.

Przed seansem, o godzinie 11.30 zapraszamy na spotkanie z Sabiną Bednarz – dziewczynką dubbingująca główną bohaterkę – Joannę

Sabina Bednarz – dziecięca aktorka filmowa, musicalowa i dubbingowa ucząca się m. in. w Studio Buffo, Autorskiej Szkole Musicalowej Macieja Pawłowskiego, w Teatralnej Akademii Musicalu przy Teatrze Roma oraz w Warsztatowej Akademii Musicalowej. Pochodzi ze Śląska. Ma starszego brata Michała oraz kota i psa. Obecnie przygotowuje się do roli Matyldy w Musicalu Matylda będącym polską wersją światowego hitu musicalowego Matilda, który przygotowywany jest w kooperacji przez Teatr Kameralny w Bydgoszczy i Teatr Syrena w Warszawie. Rola Matyldy będzie jej pierwszą dużą rolą teatralną choć na scenie debiutowała już w produkcjach Warsztatowej Akademii Musicalowej. Wystąpiła w kilku produkcjach filmowych oraz dubbingowych, gdzie zagrała obok wielu znanych aktorów. Zagrała w „Stuleciu Winnych”, w „Planecie Singli – osiem historii”, w” Gliniarzach” i w „Rodzinnym interesie”. Użyczyła swojego głosu w takich produkcjach jak: „Moja mama gorylica”, „Tom i Lili”, „Fancy Nancy Clancy”, „Gofcia i Mochi”, „Detektyw Basia”, „Sisi młoda cesarzowa”, „Tajemniczy ogród”, „Gofcia i Mochi”, „Detektyw Basia”, „Sisi młoda cesarzowa”, „Tajemniczy ogród”. Współpracowała ze znanymi reżyserami dubbingowymi: Marią Brzostyńską, Elżbietą Kopocińską -Bednarek, Januszem Dąbrowskim i Dariuszem Kosmowskim. Ciekawostką jest, że jest spokrewniona z nie żyjącym już Aleksandrem Bednarzem, polskim aktorem teatralnym,  filmowym,  telewizyjnym i dubbingowym, oraz reżyserem teatralnym i wykładowcą Łódzkiej Szkole Filmowej. Prowadzi swój kanał na YouTube „Świat według Sabinki”.

Zwiastuny