Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Wirtualne Małe Animocje vol. 2

pokaz animacji

Data:
17.05.2020 / Niedziela
Godzina:
10:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

Zapraszamy na kolejną dawkę dobrego kina animowanego i drugą odsłonę Wirtualnych Małych Animocji – tym razem dla widzów w wieku 7 +. Przygotowana przez nas ponadgodzinna playlista to 9 filmów dla dzieci stworzonych przez najlepszych twórców animacji z całego świata.

To już drugi zestaw filmowy przygotowany z myślą o najmłodszych kinomaniakach w ramach bydgoskiej Wiosny Wirtuali – po animacjach dla przedszkolaków, przyszedł czas na filmy dla nieco starszych dzieci.  

Zebraliśmy najciekawsze dostępne krótkometrażowe animacje, które udostępnimy Wam 17 maja o godz. 10.00 na stronie www.animocje.com oraz na facebook.com/animocje. Wirtualne Małe Animocje vol. 2 to zestaw dziewięciu filmów, które nie dość, że zachwycają estetyką obrazu, to opowiadają też historie, z którymi najmłodsi widzowie mogą się utożsamić, odnaleźć w nich swoje własne marzenia czy rozterki.

Wśród tytułów, które dla Was wybraliśmy znalazła się m.in. historia o dziewczynce, która marzy o tym, aby zostać pilotem, o nieśmiałym chłopcu chcącym zaprzyjaźnić się ze szkolnym kolegą, czy też o wielkim pragnieniu małego człowieka, aby resztę życia spędzić w głębinach oceanu. Będzie też o osobliwym gościu, który zaprowadza w naszym domu generalny porządek i o naszych dziadkach, których świat, tak czasem różny od naszego, może stać się inspiracją do wspaniałej zabawy. Będzie też o tym, jak cenne jest odnalezienie świadomości, kim jesteśmy i gdzie, a przede wszystkim, jak chcielibyśmy żyć. Są też filmy o przyjaźni i akceptacji, także tej najważniejszej, rodzicielskiej.

Wirtualne Małe Animocje, 17 maja, godz. 10.00, www.animocje.com i facebook.com/animocje.