Masterclass z mistrzami kina dokumentalnego – odc. 11

14.05.2021 / Piątek
FB Kina Orzeł / YT Emcek

14 maja 2021, godz. 18.00 / FB Kina Orzeł i YouTube Emcek

Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł zapraszają na cykl online – BKF Masterclass. W ramach internetowych spotkań, mistrzowie polskiego filmu dokumentalnego i wyróżniający się twórcy nowego pokolenia, wprowadzą odbiorców w tajniki swojej pracy. Dostęp do materiału będzie darmowy.

Coraz bliżej piątek, a z nim kolejna odsłona BKF Masterclass. Maciej Cuske i Marcin Sauter połączą się tym razem z Edytą Wróblewską i porozmawiają o jej filmie „Małe Instrumenty”. To dokumentalna opowieść o tytułowym zespole, wyróżniona m. in. na Chicago International Movies & Music Festival. Zdjęcia do filmu tworzył Marcin Sauter (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa). A na marginesie skojarzymy jeszcze, że twórcami tegorocznego spotu Animocji był duet Agnieszka Jarząb i Maciek Bączyk. Ten drugi jest członkiem zespołu portretowanego przez Edytę Wróblewską.
Rozmowa od piątku 14.05, od 18:00 na FB Kina Orzeł i YouTube Emcek. Linkiem do omawianego filmu podzielimy się z Wami wkrótce.

Bardzo, bardzo polecamy!
I przy okazji zachęcamy do sięgnięcia po poprzednie części cyklu, dostępne zbiorczo tutaj lub tutaj. Michał Marczak, Maria Zmarz-Koczanowicz, Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski, Marcin Koszałka, Piotr Bernaś, Grzegorz Szczepaniak, Eliza Kubarska oraz Wojciech Staroń. Do nadrobienia lub przypomnienia.

Organizatorami cyklu są Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł działające w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.