Masterclass z mistrzami kina dokumentalnego – odc. 12

04.06.2021 / Piątek
FB Kina Orzeł / YT Emcek

04 czerwca 2021, godz. 18.00 / FB Kina Orzeł i YouTube Emcek

Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł zapraszają na cykl online – BKF Masterclass. W ramach internetowych spotkań, mistrzowie polskiego filmu dokumentalnego i wyróżniający się twórcy nowego pokolenia, wprowadzą odbiorców w tajniki swojej pracy. Dostęp do materiału będzie darmowy.

Już w piątek 4 czerwca w kolejnym odcinku BKF Masterclass Maciej Cuske i Marcin Sauter będą gościć ikonę polskiego dokumentu Andrzeja Fidyka. A rozmowa dotyczyć będzie arcydzieła autora, nagrodzonego m. in. Złotym Dukatem, Złotym Ekranem i Srebrnym Lajkonikiem, poruszającego portretu totalitaryzmu – „Defilady”
Film w odrestaurowanej cyfrowo wersji dostępny jest na VOD TVP: https://vod.tvp.pl/video/defilada,defilada-po-rekonstrukcji-cyf,37549008

Bardzo, bardzo polecamy!
I przy okazji zachęcamy do sięgnięcia po poprzednie części cyklu, dostępne zbiorczo tutaj lub tutaj. Michał Marczak, Maria Zmarz-Koczanowicz, Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski, Marcin Koszałka, Piotr Bernaś, Grzegorz Szczepaniak, Eliza Kubarska oraz Wojciech Staroń. Do nadrobienia lub przypomnienia.

Organizatorami cyklu są Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł działające w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.