Masterclass z mistrzami kina dokumentalnego – odc. 2

FB Kina Orzeł/ FB BKF/ YT Emcek

1 stycznia 2021, godz.18.00 / FB BKF/FB Kina Orzeł/YouTube Emcek

BKF Masterclass z Marią Zmarz-Koczanowicz

Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł zapraszają na nowy cykl online – BKF Masterclass. W ramach internetowych spotkań, mistrzowie polskiego filmu dokumentalnego i wyróżniający się twórcy nowego pokolenia, wprowadzą odbiorców w tajniki swojej pracy. Dostęp do materiału będzie darmowy.

Do tej pory swój udział w projekcie potwierdzili m. in. Piotr Bernaś, Jolanta Dylewska, Marcin Koszałka, Marcel Łoziński, Paweł Łoziński, Elwira Niewiera, Hanna Polak, Marta Prus, Wojciech Staroń, Paweł Ziemilski. Pomysłodawcami i prowadzącymi cykl są twórcy Bydgoskiej Kroniki Filmowej – Maciej Cuske i Marcin Sauter.

Spotkania odbywać będą się w piątki co dwa tygodnie na facebookach BKF i Kina Orzeł oraz na koncie YouTube Emcek. Wszystkie masterclass będą z czasem dostępne w naszym archiwum. Na kilka dni przed każdym spotkaniem, będziemy wysyłali link do darmowego filmu zaproszonego twórcy. Korzystać będziemy najczęściej z bogatych zbiorów Ninateki, do zapoznania się z którymi już dziś zachęcamy https://ninateka.pl/filmy/film,dokumenty.

1 stycznia 2021 r. o godz. 18.00 zapraszamy na drugi odcinek cyklu. Tym razem naszym gościem będzie profesor łódzkiej filmówki, mająca na koncie ponad 40 (sic!) niezwykłych dokumentów, Maria Zmarz-Koczanowicz. Punktem wyjścia rozmowy będzie zwycięzca Lubuskiego Lata Filmowego 2017, film „Gruba”. Zachęcamy do nadrobienia/przypomnienia sobie dzięki Ninatece: https://ninateka.pl/film/gruba-maria-zmarz-koczanowicz
Przy okazji polecamy też sięgnąć do pierwszego odcinka cyklu, którego gościem był Michał Marczak. Odcinek dostępny TUTAJ.

Organizatorami cyklu są Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł działające w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.