Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Masterclass z mistrzami kina dokumentalnego – odc. 6

cykl filmowy online

Data:
26.02.2021 / Piątek
Godzina:
17:30
Miejsce:
FB Kina Orzeł/ FB BKF/ YT Emcek
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

26 lutego 2021, godz.17.30 – BKF Masterclass – FB BKF/FB Kina Orzeł/YOUTUBE MCK.

Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł zapraszają na cykl online – BKF Masterclass. W ramach internetowych spotkań, mistrzowie polskiego filmu dokumentalnego i wyróżniający się twórcy nowego pokolenia, wprowadzą odbiorców w tajniki swojej pracy. Dostęp do materiału będzie darmowy.

W piątek, 26 lutego o godz. 17:30 zapraszamy na facebookowy profil Kina Orzeł na 6. odsłonę cyklu BKF Masterclass. Tym razem Maciej Cuske i Marcin Sauter zaprosili do rozmowy Grzegorza Szczepaniaka. Jej tematem będzie „Najbrzydszy samochód świata”, który dzięki uprzejmości samego gościa zostanie udostępniony widzom BKFM od środy do piątku, do godz. 18.00 na Vimeo:

https://vimeo.com/298952272

„Najbrzydszy samochód świata” to nagrodzona Złotym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowyn opowieść o rodzinie, podążaniu za pasją, samotności, odpowiedzialności i potrzebie kontaktu. A przy tym to jeden z najzabawniejszych polskich dokumentów ostatnich lat. Bohaterowie choć osobliwi, są przy tym niezwykle ludzcy, obserwowani z dużą czułością. Film w 2018 r. był prezentowany w repertuarze Kina Orzeł wraz z innym filmem twórcy, „Ślimaki”.

Przypominamy też, że ciągle możecie sięgać po poprzednie odcinki BKF Masterclass: www.kino-orzel.pl.

Organizatorami cyklu są Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł działające w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Zwiastuny