Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Masterclass z mistrzami kina dokumentalnego – odc. 9

rozmowa online z Agnieszką Elbanowską

Data:
16.04.2021 / Piątek
Godzina:
18:00
Miejsce:
FB Kina Orzeł / YT Emcek
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

16 kwietnia 2021, godz. 18.00 / FB Kina Orzeł i YouTube Emcek

Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł zapraszają na cykl online – BKF Masterclass. W ramach internetowych spotkań, mistrzowie polskiego filmu dokumentalnego i wyróżniający się twórcy nowego pokolenia, wprowadzą odbiorców w tajniki swojej pracy. Dostęp do materiału będzie darmowy.

W 9. odcinku BKF Masterclass Maciej Cuske i Marcin Sauter porozmawiają z Agnieszką Elbanowską, dokumentalistką nagradzaną od Krakowa do Gdańska, od Lwowa do Rio de Janeiro. Pretekstem do rozmowy będzie „Pierwszy Polak na Marsie”. To zabawna, nagrodzona m.in. na Warszawskim FF opowieść o pełnym pasji mężczyźnie, który marzy by przenieść się z jednej z polskich wsi na Marsa. Film można darmowo zobaczyć na TVP VOD, pod tym linkiem: 
https://vod.tvp.pl/video/pierwszy-polak-na-marsie,pierwszy-polak-na-marsie,52103103

Bardzo, bardzo polecamy!
I przy okazji zachęcamy do sięgnięcia po poprzednie części cyklu, dostępne zbiorczo tutaj lub tutaj. Michał Marczak, Maria Zmarz-Koczanowicz, Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski, Marcin Koszałka, Piotr Bernaś, Grzegorz Szczepaniak, Eliza Kubarska oraz Wojciech Staroń. Do nadrobienia lub przypomnienia. 

Organizatorami cyklu są Bydgoska Kronika Filmowa i Kino Orzeł działające w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.