Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Świat od świtu do zmierzchu – filmowe wtorki z Bydgoską Kroniką Filmową

pokaz filmów + prelekcja 

Data:
19.05.2020 / Wtorek
Godzina:
18:00
Miejsce:
#zostańwdomu
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

W ramach Wiosny Wirtuali zapraszamy na kolejną odsłonę cyklu Bydgoskiej Kroniki Filmowej. Co tydzień, w każdy wtorek, pokazywać będziemy Wam inny zestaw filmów dokumentalnych zrealizowanych w ciągu ostatnich kilkunastu lat w ramach BKF. 

Bydgoską Kronikę Filmową prowadzą dwaj znakomici dokumentaliści – Marcin Sauter i Maciej Cuske. Artyści, w pracy z młodymi filmowcami, od początku zakładali, że Kronika nie będzie zapisywać życia miasta w szablonowy sposób, a autorskie wizje realizatorów filmów odsłaniać będą całą gamę możliwości kina dokumentalnego. W ten sposób powstało już ponad 80 wyjątkowych obrazów – w każdym z nich odkryć można nieco inne oblicze Bydgoszczy, poznać losy mieszkańców, ich codzienne życie, marzenia i troski.  

Te właśnie filmy oglądać możecie w ramach naszych wtorków z BKF. Kolejny odcinek cyklu zatytułowany„Świat od świtu do zmierzchu” udostępniamy 19 maja o godz. 18.00 (fanpage Bydgoskiej Kroniki Filmowej). Będzie to jednocześnie prezentacja efektów naszego udziału w międzynarodowym projekcie „Świat od świtu do zmierzchu”. Etiudy filmowe, które składają się na ten trwający godzinę obraz powstały w 2013 roku. W realizacji udział brało bydgoskie środowisko filmowe oraz BKF. Sam zaś projekt wpisał się w filmowy program MCK – „Bydgoska Tożsamość Filmowa”.

Pokaz filmów poprzedzony jest krótką rozmową Moniki Grabarek z Marcinem Sauterem i Maciejem Cuske.

Jeśli nie zdążyliście zobaczyć filmów z premierowej odsłony cyklu, zapraszamy na fanpage Bydgoskiej Kroniki Filmowej.