„Między okiem a uchem” – zestaw filmów krótkometrażowych (110′)

11. FONOMO Film & Music Festival

16.10.2022 / Niedziela
Kino Orzeł
13 zł (60 zł - karnet) PLN

16 października 2022, godz. 15.30 / Kino Orzeł

„Między okiem a uchem”, vol. 3 (zestaw filmów krótkometrażowych) 110′

Jest to cykl, na którym prezentujemy krótkie metraże o fonomowym charakterze: każde dzieło jest osobną opowieścią, ale razem tworzą skupiony na swej audiowizualnej istocie konceptalbum.

Oto co zobaczycie w ramach tegorocznej selekcji: „Vivaldi: Stabat Mater”(reż. Sebastian Pańczyk, 2021, Polska), czyli krótka ilustracja opery w której motyw Matki Bolejącej zostaje osadzony w bliżej nieokreślonej współczesności. „Stadtmusik” (reż. Elsa Van Damke, 2021, Niemcy) – absurdalna tragikomedia o artyście w kryzysie twórczym, badaniu procesu twórczego i pasji do muzyki. „The Demands of Ordinary Devotion” (reż. Eva Giolo, 2022, Włochy/Belgia) przybliża wątpliwości związane z kompozycją i balansem w kontekście aktu twórczego i perspektywy macierzyństwa. „Downfall” (reż. Rona Fayad, 2021, Liban), obrazujący starania Enyi marzącej o karierze tancerki pomimo trudności i niesczęśliwych decyzji. „Bunt” („Riot”; reż. Frank Ternier, 2017, Francja) ukazujący oburzony tłum, gdy po sprzeczce policji z mieszkańcami zostaje zabity młody afroamerykanin.
Gitara w wiadrze” („A Guitar in the Bucket”; reż. Boyoung Kim, 2021, Korea Południowa) – w świecie, w którym możesz wypożyczyć wszystko, czego potrzebujesz z ogromnych automatów, dziewczyna chce zostać gitarzystką, ale ludzie wybierają dla niej inną rolę. Ostatni film, czyli “Dziennik z podróży do Tel Awiwu” (“Travelogue Tel Aviv”; reż. Samuel Patthey, 2017, Szwajcaria) przybliża historię młodego artysty, który przylatuje na pół roku do Tel Avivu. Szkicując swoje wrażenia analizuje otaczającą rzeczywistość by nauczyć się rozumieć samego siebie.

Karnet w cenie 60 zł dostępny TUTAJ.
Bilet na pojedynczy seans w cenie 13 zł dostępny wyłącznie w kasie MCK.