Międzynarodowa Grupa Artystyczna/Maria Kapała – „Wszystko czego nie zdążyłxm Ci powiedzieć” (60′)

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE 2022 Bydgoszcz

30.11.2022 / Środa
sala kinowo-widowiskowa MCK
25 / 30 PLN

30 listopada 2022, godz. 19.00 / sala MCK

Międzynarodowa Grupa Artystyczna/Maria Kapała, (grupa międzynarodowa) – „Wszystko czego nie zdążyłxm Ci powiedzieć” (60’)

Wszystko, czego nie zdążyłxm Ci powiedzieć to medytacja na temat poszukiwania wrażliwości i delikatności w brutalnym świecie męskich archetypów. Artyści opowiedzą historię opartą na swoich doświadczeniach męskości, odrzucając patriarchalny świat toksycznego maskulinizmu oraz utarte schematy budowane przez społeczeństwo. Nie stawiają żadnych tez. Nie wygłaszają manifestu. Pytania pozostaną bez odpowiedzi.

Międzynarodowy Festiwal Teatralny SYTUACJE/RELACJE 2022 Bydgoszcz
To propozycja zdarzenia teatralnego dla odbiorcy poszukującego kolejnego stopnia zaangażowania teatralnego, obcowania z niekonwencjonalnymi, współczesnymi tendencjami teatralnymi. To uzupełnienie obrazu teatralnego dla tych wszystkich, którzy świadomie chcą uczestniczyć w rozwijaniu wrażliwości, pogłębiania swojej wiedzy o teatrze, którzy szukają teatru żywego, postępowego, odważnego. To też subtelna, ale zaangażowana próba polemiki z teatrem repertuarowym. To w końcu propozycja niekonwencjonalnej edukacji teatralnej zaczynającej się od pokazu spektaklu, poprzez uczestnictwo w zaawansowanej i merytorycznej dyskusji (wykładzie), aż do pokazu faz przygotowywania warsztatu.

MFT SYTUACJE/RELACJE
To miejsce dialogu, wymiany myśli i konfrontacji poglądów na temat teatru eksperymentalnego, laboratoryjnego, poszukującego, z twórcami, teoretykami teatru i odbiorcami, nie tylko na poziomie lokalnym, krajowym, ale też europejskim i światowym. To próba patrzenia na inne, mniej popularne, ale niezwykle istotne dla rozwoju teatru, a co za tym idzie kształtujące rozwój intelektualny i pobudzające wrażliwość odbiorcy, zjawiska teatralne.

Festiwalowi będą towarzyszyć wykłady, warsztaty, spotkania z zespołami. Ponadto zapraszamy na wystawę, dyskusję panelową oraz promocję książki Rodowicz – Teatr – Droga. MFT Sytuacje/Relacje to wydarzenie współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszcz oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

BILETY

rezerwacja mailowo: stowarzyszenie.juvenkracja@gmail.com lub telefonicznie 501 347 402

kasa Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

bilety do nabycia na wszystkie wydarzenia Festiwalu również przed spektaklami