Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Międzynarodowe Forum Perkusyjne: Tomasz Łosowski – koncert online

Drums Fusion 2021 Prolog / Bydgoszcz, Kujawy i Pomorze

Data:
31.05.2021 / Poniedziałek
Godzina:
19:00
Miejsce:
YouTube Emcek / Kultureo.pl
Wstęp:
wolny

Opis wydarzenia

31 maja 2021, godz. 19.00 / MCK – YouTube Emcek i Kultureo.pl

Tomasz Łosowski – koncert online

Tomasz Łosowski zajmuje się również kompozycją, czego dowodem są m.in. nagrane przez niego 3 płyty solowe. Kompozycje z tych oraz innych płyt, będziemy mogli usłyszeć na koncercie.

Tomasz Łosowski to wybitna osobowość polskiej sceny popowej, rockowej i jazzowej jako : perkusista, muzyk sesyjny, kompozytor i edukator. Funkcjonuje zawodowo: na estradzie, w studiach nagrań , w projektach radiowych i telewizyjnych. Komponuje też muzykę do filmów. Jest gdańszczaninem. Niezależnie od Kombi, podczas swojej wieloletniej kariery współtworzył projekty jazzowe: Orange Trane, Quartado, Lemańczyk – Łosowski, Squad, PR2. W swoim dorobku ma ponad 50 płyt z udziałem wielu wybitnych muzyków takich jak: Sławomi Łosowski, Karol Kozłowski, Zbigniew Fil, Leszek Możdżer, Robert Janson, Marek Biliński, Piotr Lemańczyk, Wojtek Pilichowski, Soweto Kinch, Marek Raduli, Wojciech Olszak, Marcin Wądołowski, Szymon Łukowski, Jan Rejnowicz, Jakub Skowroński… Niezwykle pozytywnym echem odbiły się jego solowe płyty: CV, Tomasz Łosowski Acoustic Trio, Fusionland.

Koncertował w kraju i zagranicą oraz brał udział w wielu prestiżowych festiwalach zdobywając nagrody i wyróżnienia: Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Pomorska Jesień Jazzowa, festiwale w Sopocie i Opolu. Został też doceniony przez fachowe media.