Mind = Blown Movies (66’16’)

10. MFFA Animocje

21.04.2021 / Środa
ONLINE na kultureo.pl
10 zł PLN

21 kwietnia 2021 (środa) godz. 18.30 / kultureo.pl – dostęp przez 48 h

Mind = Blown Movies

Kuratorka: Weronika Płaczek

Język: oryginalny

Napisy: angielskie, polskie

Kategoria wiekowa: 18+

Znasz to uczucie, kiedy właśnie obejrzałaś/obejrzałeś coś, co rozbawiło cię do łez, a po chwili dociera do ciebie, że nie są to łzy szczęścia, a… bólu? Albo kiedy nagle uświadamiasz sobie, że coś, co właśnie podziwiasz, tak totalnie nie jest tym, czym myślałaś/myślałeś, że jest? A jak często w twojej głowie znienacka pojawia się tych pięć jakże znaczących słów „co tu się właśnie wydarzyło?!”?

Otóż my postanowiliśmy na nowo przywołać te wszystkie, wspomniane wyżej momenty konsternacji, zdziwień, zawstydzeń, histerycznych napadów śmiechu i słodko-gorzkich wrażeń. Z pomocą zaś przychodzi nasza selekcja wybuchowych animacji, swoisty zestaw dla odważnych. To jak, podejmiesz wyzwanie i pozwolisz (nam) sobie wysadzić mózg w powietrze? Podejmij. I nie miej wyrzutów sumienia. My nie mamy!

1. Little Miss Fate, Joder von Rotz, Szwajcaria / Switzerland, 2020, 8’14’’
Panienka Fate („los”, „przeznaczenie”) żyje w świecie rządzonym przez przeznaczenie. Przy pierwszej nadarzającej się okazji przejmuje rolę światowego przywódcy. Bezwiednie tworzy potwora, który pragnie wyssać ze świata całą miłość. Przytłoczona szybkim rozwojem wydarzeń, zaczyna tracić nad nimi kontrolę.

2. Nox Insomnia, Guy Charnaux, Brazylia / Brazil, 2019, 7’53’’
Epicka opowieść w trzech aktach o siedmiolatku, który nie może zasnąć rozmyślając o swoich problemach. Z pokoju jego rodziców dochodzą jakieś głośne i niepokojące hałasy. Cóż to takiego? Opowieść o dzieciństwie, seksie i bezsenności.

3. My Galactic Twin Galaction, Sasha Svirsky, Rosja / Russia, 2020, 6’33’’
Dobro i zło, utopia i dystopia, narracja i post-narracja ścierają się w śmiertelnej bitwie o to, kto bardziej rozbawi publiczność.

4. FLOOD / FLUT, Malte Steine, Niemcy / Germany, 2018, 9’55’’
Zanieczyszczone jezioro występuje z brzegów i zalewa miasteczko. W końcu jest jakiś powód, by zabronić synowi wychodzenia z domu. Jednak w izolacji rzeczywistość zaczyna mieszać się z koszmarnymi skojarzeniami.

5. Sexi Sushi / セクシーな寿司, Calleen Koh, Singapur / Singapore, 2020, 3’07’’
Sushi i jego kumple Dodatki uważają, że życie na taśmociągu to coś wspaniałego. Kiedy jednak nasz bohater zaczyna rozmyślać nad swoją egzystencją, dochodzi do wniosku, że w życiu liczy się coś więcej niż oferowanie swoich usług chamskim klientom.

6. No, I Don’t Want to Dance!, Andrea Vinciguerra, Wielka Brytania, Włochy / United Kingdom, Italy, 2’39
W tych ponurych czasach może się nam wydwać, że zidentyfikowano już wszystkie zagrożenia, nikt jednak nie bierze pod uwagę tego, jak niebezpieczny może być taniec…

7. Caterpillarplasty, David Barlow-Krelina, Kanada / Canada, 2018, 5’03’’
Proroczy, groteskowy i satyryczny film fantastyczno-naukowy, w którym chirurgia plastyczna wyniesiona zostaje na zupełnie nowy poziom. W nowoczesnej klinice współczesne standardy piękności i prestiżu kultywowane są przy użyciu zaawansowanej technologii. Sardoniczne spojrzenie na rozdmuchaną poza wszelkie granice rozsądku ideologię piękna.

8. Mega Sexy Robot Dinosaur, Paul Howard Allen, Wielka Brytania / Unitet Kingdom, 2019, 4’09’’
Tytuł mówi wszystko!

9. Mr. Eichmann and the Maverick Goat, Qiao (Joe) Cheng, Wielka Brytania / United Kingdom, 2019, 3’19’’
„Pan Eichmann i ekscentryczna koza” to opowieść o posłusznym karierowiczu i kozie-buntowniczce. Ten krótkometrażowy film powstał z inspiracji eksperymentem Stanleya Milgrama i stawia pytanie, czy pan Eichmann byłby wstanie wypełnić polecenie pochodzące od zwierzęcia pod naciskiem przełożonego.

10. Finding Uranus, Ivan Li, Kanada, Hong Kong / Canada, Hong Kong, 2019, 6’56’’
Fantastyczno-naukowy film o dorastaniu, o tym, jak się zgubić i odnaleźć.

11. Lady and the Tooth, Shaun Clark, Wielka Brytania / United Kingdom, 2012, 7’50’’
Kiedy zęby są najcenniejszym towarem dla całego społeczeństwa, podbój miłosny może się odbyć tylko w jeden sposób.