MUCHY I JAKUB SKORUPA – koncert / ODWOŁANY

75 zł PLN

21 kwietnia 2022, godz. 19.00 / sala MCK

MUCHY I JAKUB SKORUPA – koncert

Muchy Niegdyś „najlepszy polski zespół bez kontraktu” i nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki XXI wieku i debiutancki „Terroromans”, który zyskał niemal pokoleniowy wymiar. Dziś Muchy pozostają jedną najbardziej wpływowych polskich formacji gitarowych XXI wieku z prawie 17-letnim doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach, a utwory takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Galanteria”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” należą do kanonu polskiego rocka początków stulecia. Ich muzyka była często porównywana do zespołów Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Interpol czy The Smiths. Przez te lata zagrali setki koncertów, wydali cztery albumy studyjne, specjalną płytę live z Jarocina i muzykę do filmu. Teraz nareszcie nadchodzi nowe. „Szaroróżowe”, pierwszy od 7 lat studyjny album Much ukazał się 16 lipca 2021 r. nakładem Kayaxu. Na koncertach zespół premierowo prezentuje utwory z nowej płyty i gra przekrojowy materiał z całego okresu działalności.
Muchy w 2021 roku to:
Michał Wiraszko – śpiew, gitara;
Piotr Maciejewski – bas, klawisze, śpiew;
Szymon Waliszewski – perkusja,
Stefan Czerwiński – gitara, bas.

Jakub Skorupa to pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów – chłopak z zamiłowaniem do łączenia gatunków muzycznych i doświadczeń życiowych. Nalewał piwo na biesiadach górniczych, handlował samochodami, produkował filmy korporacyjne, a nawet napisał sztukę teatralną „Życie męczy”. W międzyczasie wypowiedzenie z korpo napisał wierszem, żeby… tworzyć muzykę. Jak mówi, obserwuje rzeczywistość i opowiada o tym, co widzi i czuje. Okrzyknięty został nadzieją 2021 roku po wydaniu debiutanckiego singla „Pociągi towarowe”.

Bilety w cenie 75 zł dostępne w kasie MCK oraz na kupbilecik.pl