Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Muzopolis i Happy Jazz

koncert dla dzieci

Data:
27.05.2023 / Sobota
Godzina:
10:00
Miejsce:
Pałac Nowy w Ostromecku
Wstęp:
30 zł PLN

Opis wydarzenia

27 maja 2023, sobota, godz. 10.00 / Pałac Nowy w Ostromecku, udział: 30 zł za osobę

Muzopolis i Happy Jazz

Nasze koncerty to wyjątkowy czas przeznaczony na budowanie więzi emocjonalnych rodzic–dziecko. Koncerty gordonowskie zakładają współtworzenie muzycznej zabawy zarówno przez muzyków, jak i publiczność. Podczas koncertu liczą się śpiew, ruch, koordynacja ruchowo-głosowo-oddechowa oraz improwizacja. Muzycy improwizują, wchodzą w interakcję z dziećmi, podążając za nimi, dlatego każdy koncert jest niepowtarzalny. W swobodnej atmosferze słuchamy, tańczymy, śpiewamy, bawimy się melodią i rytmem.

Nasz majowy koncert poświęcony będzie muzyce jazzowej z Nowego Orleanu. Publiczności zaproponujemy wspólne improwizacje wokół pełnych radości i wirtuozerii tematów ze szlagierów muzyki jazzowej początków lat 20. i 30. Jak zwykle zagrają najlepsi muzycy z kręgów bydgoskich i nie tylko. Pokusimy się również o własne, inspirowane muzyką z przedmieść Harlemu, kompozycje wykonywane wokalnie i wokalno-instrumentalnie.

Koncert oparty jest na teorii uczenia się muzyki Edwarda Eliasa Gordona – amerykańskiego pedagoga i jazzmana. W programie znajdą się utwory wokalne i instrumentalne w różnych stylach, tonacjach i skalach, przeplatane fragmentami czysto rytmicznymi. Co daje udział w koncercie? Uwrażliwia najmłodszych na piękno muzyki, rozwija intelektualnie, emocjonalnie i społecznie poprzez muzykę, ruch i kontakt z rówieśnikami, buduje więź emocjonalną i rozwija kreatywność.

Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
recepcja@palaceostromecko.pl