Muzykoczucie, czyli jak zobaczyć i poczuć dźwięki – warsztaty dla dzieci

23.10.2021 / Sobota
Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1, ul. Świętej Trójcy 37
obowiązują zapisy

23 października 2021, godz. 11.00 / Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1, ul. Świętej Trójcy 37

Muzykoczucie, czyli jak zobaczyć i poczuć dźwięki – warsztaty dla dzieci

Warsztaty poprowadzą Anna Łukaszewicz i Piotr Waliszewski.

Dla kogo: dzieci w wieku 6-13
Zapisy: udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, zapisy pod adresem: weronika@wetmusic.pl

Czy wiecie, że muzyki można nie tylko słuchać? Chcemy pokazać wam sposoby odbierania dźwięków przez inne zmysły.

Podczas warsztatów będziemy muzyki dotykać – poczujemy fale i wibracje jakie wytwarza perkusja. Będziemy też ją obserwować. Obejrzymy dokładnie wszystkie elementy instrumentu. Zobaczymy elektroniczny zapis dźwięków, porozmawiamy o ich naturze i spróbujemy ją zilustrować – namalujemy obrazy odzwierciedlające nasze pozadźwiękowe muzyczne wrażenia.

Warsztaty poprowadzą: fotografka Anna Łukaszewicz oraz perkusista Piotr Waliszewski.

Anna Łukaszewicz – bydgoska fotografka, autorka wielu wystaw w Polsce i za granicą. Absolwentka Państwowego Liceum Plastycznego w Bydgoszczy. Współpracuje z instytucjami z zakresu terapii zajęciowej – arteterapii dla dzieci i seniorów. Uwielbia ludzi i podróże, co wyraża na swoich portretach.

Piotr Waliszewski – pedagog, perkusista, współzałożyciel i członek nieistniejących już zespołów Tissura Ani, Electric Blues Mutants, Potty Umbrella, Rain Of Claims. Obecnie aktywnie działa z zespołem you.Guru. Podczas swojej działalności nagrał kilka płyt oraz koncertował w wielu miastach Polski, Europy i Kanady.